США запровадили нові санкції проти Північної Кореї після запуску супутника-шпигуна

Поділитися
США запровадили нові санкції проти Північної Кореї після запуску супутника-шпигуна © Getty Images
Також санкції запровадили Австралія, Японія і Південна Корея.

Сполучені Штати запровадили нові санкції проти Північної Кореї після запуску шпигунського супутника минулого тижня. До санкційного списку потрапили особи та організації, які допомагають КНДР обходити запроваджені обмеження з метою отримання доходів і технологій для програми розробки зброї. Про це повідомляє Reuters.

Запроваджені США обмеження заморожують будь-які американські активи тих, проти кого спрямовані санкції, і, як правило, забороняють американцям мати з справу з підсанкційними особами.

Міністерство фінансів США, зокрема, запровадило санкції проти кібершпигунської групи Kimsuky, звинувативши її у зборі розвідувальних даних для підтримки ядерних амбіцій Північної Кореї. Kimsuky здебільшого використовує фішинг проти людей, які працюють в уряді, дослідницьких центрах, академічних установах та інших організаціях, в тому числі в Європі, Японії, Росії, Південній Кореї та Сполучених Штатах.

У жовтні 2020 року Агентство кібербезпеки та захисту інфраструктури США (CISA) повідомляло, що група ймовірно, отримала завдання від північнокорейського режиму збирати розвідувальну інформацію по всьому світу.

Крім того, ціллю санкцій стали представники компанії Green Pine, які базуються в Ірані та Китаї і відповідають за половину експорту зброї та супутніх матеріалів до Північної Кореї. Також під санкції потрапили два представники північнокорейських банків, що базуються в Росії, і один представник у Китаї.

США у координації з Австралією, Японією і Південною Кореєю діють у відповідь на запуск супутника-шпигуна КНДР.

"Сьогоднішні кроки Сполучених Штатів, Австралії, Японії та Республіки Корея відображають нашу колективну прихильність до протидії незаконній і дестабілізаційній діяльності Пхеньяна", - сказав заступник міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Брайан Нельсон.

За його словами, Штати й надалі зосереджуватимуться на ключових вузлах незаконного отримання доходів та розробки зброї в КНДР.

Міністерство закордонних справ Південної Кореї внесло до «чорного списку» 11 громадян КНДР за причетність до розробки супутників і балістичних ракет. До списку потрапили високопосадовці з Національного управління аерокосмічних технологій Північної Кореї, яке здійснювало нагляд за запуском супутника, і Департаменту збройної промисловості.

Нещодавно Північна Корея заявила, що її супутник сфотографував Білий дім, Пентагон, військово-морську станцію Норфолк, суднобудівний завод Ньюпорт-Ньюс і аеродром у Вірджинії - очевидно, демонструючи, що вона почала використовувати супутник для моніторингу ключових американських об'єктів.

КНДР запустила супутник Malligyong-1 21 листопада після двох невдалих спроб у травні і серпні. Сеул вважає, що КНДР отримала допомогу від РФ у запуску супутника, в обмін на передачу Росії зброї для війни проти України. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі