США занепокоєні тим, що Іран та інші країни допомагають РФ отримувати доступ до іноземних технологій

Поділитися
США занепокоєні тим, що Іран та інші країни допомагають РФ отримувати доступ до іноземних технологій © depositphotos / Serg0403
Країни G7 обговорюють, чи запроваджувати санкції проти компаній у Китаї, Ірані та Північній Кореї.

Росія продовжує отримувати доступ до іноземних мікросхем і технологій через посередників, таких як Іран. Про це заявила помічник міністра торгівлі США з питань експорту Теа Кендлер, повідомляє Bloomberg.

«Росія звернулася до інших країн, якщо ви можете собі уявити партнерів Ірану і Північної Кореї, щоб заповнити деякі прогалини в своїх закупівлях, які створюються через те, що наша продукція залишає російський ринок», - сказала Кендлер.

«Ми знаємо, що Росія використовує іранські безпілотники в Україні, щоб вбивати мирних жителів», - додала вона.

Країни G7 обговорюють, чи запроваджувати санкції проти компаній у Китаї, Ірані та Північній Кореї, які, на їхню думку, постачають Росії деталі і технології військового призначення.

За словами людей, знайомих з цим питанням, метою є узгодження пакету заходів до 24 лютого, коли виповнюється рік з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Раніше Китай відповів на заяви про те, що деякі його компанії можуть допомагати Росії у війні проти України, заявивши, що Вашингтон повинен припинити надсилати зброю, якщо він хоче, щоб війна закінчилася.

Кендлер очолює групу, відповідальну за контроль над технологіями подвійного призначення — обладнанням, яке може використовуватися як у промислових, так і у військових цілях. Вона перебуває в Токіо для участі в міжнародній торговельній конференції та двосторонніх зустрічах з країнами-партнерами. Її коментарі були зосереджені на запобіганні отриманню РФ іноземних технологій через третіх сторін, хоча її зустрічі за зачиненими дверима з партнерами в Азії, ймовірно, будуть зосереджені також на Китаї. За словами Кендлер, США «глибоко стурбовані» економічним шпигунством.

Нещодавно компанія ASML Holding NV, що базується у Вельдховені, повідомила, що її колишній співробітник з Китаю викрав її технологічні дані та потенційно порушив правила експорту, що стало останньою гарячою точкою у конфлікті між двома провідними світовими економіками. ASML є основним постачальником літографічних систем, необхідних для виробництва найсучасніших мікросхем.

Адміністрація президента США Джо Байдена уклала угоду з Нідерландами та Японією про обмеження експорту до Китаю деякого сучасного обладнання для виробництва мікросхем. Деталі угоди та обмежень, спрямованих на підрив військових та внутрішніх амбіцій Пекіна у сфері виробництва мікросхем, ще не були оприлюднені.

Раніше повідомлялося, що G7 розглядає можливість запровадження санкцій проти китайських, іранських та північнокорейських компаній за постачання Росії запчастин та технологій військового призначення. Ці санкції будуть спрямовані на те, щоб перервати потік матеріалів військового призначення до РФ через треті країни, які допомагають обходити обмеження.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі