США та союзники засудили «економічний примус» у торгівлі, натякнувши на Китай

Поділитися
США та союзники засудили «економічний примус» у торгівлі, натякнувши на Китай © Колаж ZN.UA
У спільній заяві зазначається, що економічний примус загрожує багатосторонній торговельній системі.

Сполучені Штати і п'ять їхніх союзників засудили торговельні практики, які використовують економічний примус. У спільній декларації не вказуються конкретні країни, але, схоже, вона спрямована на Китай, повідомляє Reuters.

Австралія, Велика Британія, Канада, Японія і Нова Зеландія оприлюднили заяву спільно зі Сполученими Штатами, підкресливши, що економічний примус у сфері торгівлі та неринкова політика і практика загрожують багатосторонній торговельній системі та завдають шкоди відносинам між країнами.

Ці країни висловили занепокоєння «всеосяжним субсидуванням», антиконкурентною практикою державних підприємств, примусовою передачею технологій та втручанням держави у процес прийняття рішень на рівні корпорацій.

Вашингтон регулярно висловлював подібні занепокоєння щодо торговельних практик Пекіна, а чиновник з офісу торгового представника США, який говорив з журналістами про спільну декларацію, згадав про те, що Китай запровадив заборону на імпорт з Литви після того, як Литва дозволила Тайваню відкрити де-факто посольство. Китай вважає Тайвань частиною своєї території.

У спільній заяві США і п'ять їхніх союзників також висловили занепокоєння з приводу примусової праці.

«Ми також серйозно стурбовані використанням примусової праці, в тому числі спонсорованої державою, в глобальних ланцюгах поставок. Всі форми примусової праці є грубим порушенням прав людини, а також економічними проблемами, і моральним імперативом є припинити цю практику», - йдеться у заяві.

Ця заява з'явилася після того, як минулого місяця лідери країн G7 погодили нову ініціативу з протидії економічному примусу і пообіцяли вжити заходів, аби гарантувати, що будь-які спроби використати економічну залежність як зброю зазнають поразки і зіштовхнуться з відповідними наслідками. Сполучені Штати, Велика Британія, Японія і Канада, зокрема, також є членами G7.

У травні Пекін розкритикував декларації G7, в тому числі щодо економічного примусу, заявивши, що США наполегливо намагаються створити антикитайську мережу в західному світі.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі