США розгортають більше кіберсил за кордоном для боротьби з хакерами — Reuters

Поділитися
США розгортають більше кіберсил за кордоном для боротьби з хакерами — Reuters © unsplash/keepcoding_school
Зокрема, США направили своїх фахівців в Україну для боротьби з хакерськими атаками РФ.

США відправляють більше своїх кіберфахівців за кордон, щоб допомогти іноземним урядам боротися з хакерами. Про це заявив високопоставлений американський чиновник на конференції з кібербезпеки в Сан-Франциско, повідомляє Reuters.

За останні три роки «кібермісія» США CNMF провела 47 «оборонних кібероперацій» у 20 країнах на запрошення цих держав, заявив генерал-майор армії США Вільям Хартман.

«Попит на такі операції тільки зростає, і вони не всі однакові», - сказав Хартман, який також очолює CNMF.

Ця ініціатива відображає ширше прагнення уряду США покращити співпрацю з іноземними союзниками у боротьбі з кіберзлочинами, які часто є «транскордонними». Наприклад, деякі з найбільших відомих злочинних угруповань, що займаються вимаганням викупу, націлені на декілька країн, в тому числі на США.

Хартман повідомив, що місія CNMF направила 43 фахівців в Україну, яка бореться з російськими кібератаками в умовах військового вторгнення РФ.

«Це команди захисту, які ми відправляємо, і (вони) полюють на спільних супротивників, знаходять інструменти і можливості», - сказав Хартман.

За його словами, CNMF тісно співпрацює з головним кіберорганом США - Агентством кібербезпеки і безпеки інфраструктури (CISA).

За словами виконавчого помічника директора CISA Еріка Голдштейна, обидва відомства співпрацювали над запобіганням потенційним атакам на три федеральні агентства США з боку іноземних супротивників.

«Ми поінформували відомства, дали їм вказівки та розпочали реагування на інцидент. Одночасно ми зібрали всю інформацію про інфраструктуру противника і поділилися нею з CNMF», - сказав він.

Голдштейн і Хартман відмовилися надати більш детальну інформацію про цей інцидент.

Окремий інцидент, про який вони розповіли під час спільної презентації на конференції, стосувався іранської хакерської групи, яка зламала систему голосування в одному з міст США, що використовувалася для повідомлення про результати виборів 2020 року. Місія CNMF побоювалася, що хакери можуть створити на вебсайті системи «такий вигляд, ніби голосування було сфальсифіковано».

«Це не вплинуло на жодну виборчу інфраструктуру», - запевнив Голдштейн.

«Ми хочемо зробити це зразком - знайти технічні докази і передати їх CNMF», - сказав він, додавши, що безпека президентських виборів у США 2024 року є ключовим пріоритетом.

Раніше британське Агентство кіберзахисту попередило про загрозу критичній національній інфраструктурі Заходу, що виникає з боку хакерів, які симпатизують Росії та її війні проти України. Прихильні до Росії «хактивісти» проводили в основному нешкідливі онлайн-кампанії, які спотворювали відомі загальнодоступні вебсайти або виводили їх з ладу. Однак деякі з цих груп активно планують способи завдати більшої шкоди в реальному світі, йдеться в повідомленні Британського національного центру кібербезпеки (NCSC).

The Economist писав, що російські хакери готують новий кібернаступ проти України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі