Британське Агентство кіберзахисту попереджає в середу про загрозу критичній національній інфраструктурі Заходу, що виникає з боку хакерів, які симпатизують Росії та її війні проти України, передає Reuters.
Прихильні до Росії «хактивісти» проводили в основному нешкідливі онлайн-кампанії, які спотворювали відомі загальнодоступні веб-сайти або виводили їх з ладу. Однак деякі з цих груп активно планують способи завдати більшої шкоди в реальному світі, йдеться в повідомленні Британського національного центру кібербезпеки (NCSC), який є частиною розвідувального агентства GCHQ.
«Деякі висловлювали бажання досягти більш руйнівного впливу на критично важливу національну інфраструктуру Заходу, в тому числі у Великій Британії», — заявили в NCSC.
«Ми очікуємо, що ці групи будуть шукати можливості для створення такого впливу, особливо якщо системи погано захищені», — йдеться в повідомленні, яке було опубліковано для преси на дводенній конференції, організованій NCSC і GCHQ у Белфасті.
Хоча такі групи є ідеологічно вмотивованими та пов’язані з інтересами російської держави, вони «не підлягають формальному державному контролю».
"Це робить їх менш передбачуваними", - йдеться в повідомленні.
У попередженні NCSC говориться, що такі атаки, які зазвичай вимагають дуже високого рівня технічних навичок і ресурсів, «навряд чи» будуть здійснені групами хактивістів «без зовнішньої допомоги», але попереджено, що вони «з часом можуть стати більш ефективними".
Однак ця допомога може реалізуватись вже.
Серед десятків секретних документів розвідки США , які були опубліковані в Інтернеті за останні тижні, був один із грифом «Цілком таємно», який попереджав, що проросійська хакерська група під назвою «Заря» проникла в мережі газової інфраструктури Канади.
Згідно з цим таємним документом, копію якого переглянуло Reuters, група пропонувала скріншоти офіцерам ФСБ Росії як доказ того, що вони змогли «підвищити тиск у клапані, вимкнути сигналізацію та ініціювати аварійне відключення невизначеної газорозподільної станції».
Reuters незалежно не перевіряло автентичність документів. Ряд країн поставили під сумнів правдивість деяких документів, у тому числі Британія, яка заявила про «серйозний рівень неточності» в інформації.