США проти Китаю: Байден відвідає В'єтнам для розширення зв'язків із партнерами в Азії 

Поділитися
США проти Китаю: Байден відвідає В'єтнам для розширення зв'язків із партнерами в Азії  © Associated Press
Вашингтон працює над тим, щоб підняти відносини з В'єтнамом до рівня "стратегічного" партнерства.

Президент США Джо Байден заявив у вівторок, 8 серпня, що "незабаром" відвідає В'єтнам, оскільки ця країна хоче покращити відносини зі Сполученими Штатами. Про це повідомляє Reuters.

Відповідаючи на запитання про заяву Байдена, речник Білого дому сказав, що "наразі більше немає чим поділитися".

На зустрічі у квітні прем'єр-міністр В'єтнаму Фам Мінь Чінь і держсекретар США Ентоні Блінкен висловили бажання поглибити зв'язки між країнами, оскільки Вашингтон прагне зміцнити відносини з партнерами в Азії, щоб протистояти Китаю.

Блінкен тоді висловив надію, що це може статися "в найближчі тижні і місяці".

Вашингтон працює над тим, щоб підняти відносини з В'єтнамом до рівня "стратегічного" партнерства з того, що протягом останнього десятиліття називалося "всеосяжним партнерством", хоча В'єтнам проявляє обережність, враховуючи ризик конфронтації з Китаєм - великим сусідом, який постачає ключові ресурси для його життєво важливої експортної торгівлі, або з Росією, яка є ще одним традиційним партнером країни.

Байден заявив 28 липня, що йому зателефонував "лідер В'єтнаму", який "відчайдушно хоче зустрітися”, коли президент США поїде на саміт G20 до Індії, запланований у Нью-Делі 9-10 вересня.

"Він хоче підняти нас до рівня великого партнера, поряд з Росією і Китаєм", - сказав тоді Байден, що, на думку аналітиків, було посиланням на лідера керівної Комуністичної партії В'єтнаму Нгуєн Фу Чонга, з яким президент США розмовляв телефоном у березні.

Офіційні особи не сказали, що можуть передбачати більш тісні відносини, але експерти кажуть, що вони можуть включати посилення військового співробітництва і постачання американської зброї.

Вашингтон і американські оборонні компанії відкрито заявили, що хочуть збільшити військові поставки до В'єтнаму, які поки що здебільшого обмежуються кораблями берегової охорони і навчальними літаками, оскільки країна прагне диверсифікувати свої поставки від Росії, яка залишається її основним постачальником.

Однак військові угоди зі США зіштовхнулися з потенційними перешкодами, в тому числі з можливістю блокування з боку американських законодавців, які критикують ситуацію з правами людини у В'єтнамі.

Раніше повідомлялося, що США намагаються налагодити зв'язки з В'єтнамом на тлі зростання впливу Китаю. Сполучені Штати зіштовхнулися з викликами в Південно-Східній Азії у створенні коаліції для протидії Китаю і стримуванні будь-яких потенційних дій Пекіна проти Тайваню. Багато країн регіону не бажають протистояти своєму гігантському сусідові, який є не лише великою військовою силою, але й ключовим торговельним партнером та джерелом інвестицій.

Для США В'єтнам є важливим торговельним партнером у Південно-Східній Азії. Але для В'єтнаму зближення з США було б важким балансуванням між тим, щоб співпрацювати з Вашингтоном і не засмучувати Пекін, хоча Ханой стурбований зростанням активності Пекіна у Південно-Китайському морі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі