США повинні прискорити постачання зброї Тайваню — генерал Міллі

Поділитися
З минулого року острів скаржився на затримки в поставках американської зброї.

Сполученим Штатам і їхнім союзникам необхідно прискорити постачання зброї на Тайвань в найближчі роки, щоб допомогти острову захистити себе. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі, повідомляє Reuters.

Сполучені Штати є найважливішим постачальником зброї для Тайваню. Пекін неодноразово вимагав припинити продаж американського озброєння острову.

"Швидкість, з якою ми, Сполучені Штати або інші країни, допомагаємо Тайваню в поліпшенні його обороноздатності, я думаю, повинна бути прискорена в найближчі роки", - сказав Міллі під час візиту до Токіо.

За його словами, Тайваню потрібна зброя, така як системи протиповітряної оборони, а також та, яка може бути націлена на кораблі з суші.

"Я думаю, важливо, щоб тайванські військові та їхні оборонні можливості були покращені", - додав він.

З минулого року Тайвань скаржився на затримки в поставках американської зброї, оскільки виробники переорієнтувалися на Україну, яка бореться з російським вторгненням. Це питання занепокоїло деяких американських законодавців.

Тайвань заявив, що його оборонні витрати цього року будуть зосереджені на підготовці зброї та обладнання до "повної блокади" з боку Китаю, включаючи запчастини для винищувачів F-16 і поповнення запасів озброєнь.

Китай уже проводив військові навчання навколо острова, запускаючи ракети над Тайбеєм і оголошуючи зони, заборонені для польотів і плавання, симулюючи те, як він намагатиметься відрізати Тайвань у війні.

Міллі сказав, що відносини між Сполученими Штатами і Китаєм перебувають на "дуже низькому рівні" і нещодавні дипломатичні зустрічі, в тому числі між держсекретарем США Ентоні Блінкеном і високопоставленим китайським дипломатом Ван І, були важливими для зменшення ймовірності ескалації.

За словами Міллі, Сполучені Штати розглядають питання про те, чи потрібно змінювати місця базування деяких американських сил в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Більшість військових США в регіоні знаходяться в Північно-Східній Азії, в тому числі 28 500 в Південній Кореї і 56 тисяч у Японії.

"Ми серйозно розглядаємо потенційні альтернативні варіанти базування", - заявив Міллі.

Останніми днями китайські військові відпрацьовують бойові операції на морі напередодні щорічних військових навчань Тайваню наприкінці місяця, коли острів буде імітувати прорив китайської блокади.

Китай уже давно застосовує до острова політику «батога і пряника», погрожуючи йому перспективою військових дій і водночас звертаючись до тих, хто, на його думку, схильний підтримати точку зору Пекіна.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі