США підпишуть оборонний пакт із Папуа-Новою Гвінеєю для захисту від загрози з боку Китаю — Reuters

Поділитися
США підпишуть оборонний пакт із Папуа-Новою Гвінеєю для захисту від загрози з боку Китаю — Reuters © Колаж ZN.UA
Байден відвідає столицю Папуа-Нової Гвінеї.

Президент США Джо Байден підпише угоду про оборонну співпрацю з Папуа-Новою Гвінеєю на тлі розширення амбіцій Китаю в Тихоокеанському регіоні. Про це повідомляє Reuters.

Папуа-Новій Гвінеї, найбільш густонаселеній країні південної частини Тихого океану, також буде подвоєна кількість американської допомоги у сфері розвитку до 32 мільйонів доларів, в тому числі 25 мільйонів доларів на розв'язання пріоритетної проблеми безпеки, пов'язаної зі зміною клімату, свідчать документи Державного департаменту, представлені в Конгресі США.

Вашингтон прагне утримати тихоокеанські острівні держави від зв'язків із Китаєм у сфері безпеки, що викликає занепокоєння на тлі напруженості навколо Тайваню.

Байден відвідає столицю Папуа-Нової Гвінеї Порт-Морсбі 22 травня по дорозі на саміт країн альянсу QUAD - США, Японії, Індії та Австралії, підтвердив Білий дім. Там він зустрінеться з лідерами 18 тихоокеанських островів.

Міністр закордонних справ Папуа-Нової Гвінеї Джастін Ткаченко повідомив Reuters, що минулого тижня було завершено роботу над угодою про оборонну співпрацю між США і Папуа-Новою Гвінеєю, що тепер дозволяє офіційно підписати її, коли приїде Байден.

Також буде підписана окрема угода, яка дозволить Береговій охороні США патрулювати велику економічну зону Папуа-Нової Гвінеї, також угода охоплюватиме супутникове спостереження.

«Ми зможемо використовувати американські супутникові системи безпеки. Як тільки ми підпишемо цю угоду, це допоможе нам контролювати наші води, чого ми не можемо робити зараз», - сказав міністр.

Китай має десятирічну історію інфраструктурних проектів у регіоні, а минулого року уклав пакт про безпеку з Соломоновими островами, які відтоді наклали мораторій на вхід кораблів Берегової охорони США в свої води.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін тричі відвідував регіон, включаючи візит до Папуа-Нової Гвінеї у 2018 році, але минулого року Пекін не зміг підписати угоду про безпеку і торгівлю з 10 країнами регіону.

Китайські протикорабельні балістичні ракети, якщо вони будуть розміщені на тихоокеанських островах, можуть зупинити рух американських і австралійських військово-морських сил і перекрити життєво важливі торговельні шляхи, заявив в інтерв'ю Reuters професор Університету Нового Південного Уельсу Девід Кілкаллен.

«Конфлікт між США і Китаєм може розгорнутися по всьому Тихому океану, включаючи Меланезію і Полінезію, а не тільки в Тайванській протоці і Південно-Китайському морі, що ставить Папуа-Нову Гвінею і Соломонові острови в центр уваги», - пояснив він.

Китай і Соломонові острови заперечують, що їхній пакт про безпеку передбачає створення військово-морської бази.

Після зустрічі з лідерами тихоокеанських островів минулого року США пообіцяли надати пакет економічної допомоги на суму 800 мільйонів доларів, який має бути схвалений Конгресом. Посольства США нещодавно відкрилися на Соломонових островах і Тонга, але згода на відкриття посольств у Вануату і Кірибаті ще не отримана, заявив чиновник США на слуханнях у Конгресі.

Особиста зустріч Байдена з тихоокеанськими лідерами розглядається в регіоні як важливий крок у відновленні довіри.

Раніше представник адміністрації президента США Джо Байдена на тихоокеанських островах Джозеф Юн заявив, що США мають надолужити згаяне після багатьох років нехтування цим історично проамериканським регіоном на тлі намагання Китаю розширити вплив.

 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі