Міністерство оборони США оголосило, що розроблятиме сучасний варіанту ядерної гравітаційної бомби B61-13. Рішення прийняли у зв’язку зі «зростаючими загрозами з боку потенційних супротивників».
У Пентагоні зазначили, що виробництвом B61-13 займатиметься Національна адміністрація з ядерної безпеки (NNSA). Воно розпочнеться після дозволу і фінансування від Конгресу.
«Сполучені Штати зобов'язані продовжувати оцінювати і розгортати сили і засоби, необхідні нам для надійного стримування і, в разі необхідності, реагування на стратегічні напади, а також для запевнення наших союзників», - сказав помічник міністра оборони з питань космічної політики Джон Пламб.
Нову бомбу B61-13 доставлятимуть за допомогою сучасних літаків. У нинішньому ядерному арсеналі вона замінить деякі з бомб B61-7 і матиме потужність, подібну до B61-7, яка є вищою, ніж у попередньої версії B61-12.
Пламб додав, що виробництво B61-13 не збільшить загальну кількість ядерних озброєнь США. За його словами, ініціатива з розробки нової бомби стала результатом кількамісячного обговорення, проте це не є відповіддю на якусь конкретну подію, а відображає «постійну оцінку мінливого середовища безпеки».
Нагадаємо, за інформацією Reuters, Китай розпочинає виробництво нового покоління ядерних підводних човнів, які вперше можуть стати проблемою для зростаючих зусиль США та союзників із їх відстеження.