Спікер Палати представників США Майк Джонсон представив двоетапний законопроект для запобігання шатдауну. Проект тимчасового фінансування, зокрема, не включає допомоги Україні та Ізраїлю, повідомляє The Hill.
Законопроект вже викликав спротив, тим часом до “дедлайну” для уникнення призупинення роботи уряду, у п'ятницю, 17 листопада, залишилися лічені дні. Проект передбачає, що фінансування частини урядових програм буде продовжуватися до 19 січня, а інших - до 2 лютого.
Законопроект не передбачає жодної допомоги Ізраїлю, яка не має чіткого шляху до остаточного схвалення в Конгресі. Також він не включає фінансування допомоги Україні, яке, за словами Джонсона, має розглядатися окремо.
Демократи в Сенаті навряд чи підтримають цю пропозицію, пише видання.
Двоетапний законопроект загалом підтримують жорсткі консерватори, але він також викликав скептицизм. Голова підкомітету з питань асигнувань Палати представників Конгресу США республіканець Кен Калверт заявив, що він не вважає реалістичним підхід, який передбачає багаторівневий бюджетний контроль, і Сенат, швидше за все, не прийме такий план.
Запобігання призупиненню роботи уряду стане першим серйозним випробуванням для Джонсона, який очолив Палату представників, що вже кілька місяців перебуває під впливом внутрішніх суперечок у Республіканській партії щодо питань витрат.
Прес-секретар Білого дому Карін Жан-П'єр заявила, що пропозиція Джонсона є "просто рецептом для більшого республіканського хаосу” і шатдауну. Вона сказала, що "республіканці в Палаті представників витрачають дорогоцінний час на несерйозну пропозицію, відкинуту членами обох партій", повідомляє Reuters.
20 жовтня президент США Джо Байден зробив запит до Конгресу США на фінансування комплексного пакету, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю, Тайваню, а також заходи з посилення захисту південного кордону Штатів. Сума пакету – 106 млрд доларів. Спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон заявив, що розділить допомогу Україні та Ізраїлю й пізніше представив відповідний законопроект. Документ пройшов голосування у Палаті представників, де республіканці мають більшість, але був заблокований у Сенаті, де більшість мають демократи.
Нещодавно координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що вже використано близько 96% коштів, виділених з бюджету США для допомоги України. Усі нові запити до Конгресу на фінансування для Києва блокуються республіканцями у Палаті представників, а виділені гроші вичерпуються.