Що тепер робитиме Камала Гарріс? Наступні кроки після поразки на виборах — Newsweek

Поділитися
Що тепер робитиме Камала Гарріс? Наступні кроки після поразки на виборах — Newsweek © EPA/ Kenny Holston / POOL
Вік Камали Гарріс дозволяє їй як спробувати сили на наступних виборах, так і балотуватися в губернатори або засісти за мемуари.

Віцепрезидентка Камала Гарріс зазнала невдачі у своїй спробі стати наступним президентом, і у січні 2025 року, коли обраний президент Дональд Трамп і його віцепрезидент Джей Ді Венс увійдуть до Білого дому, 20-річний період безперервної державної служби Гарріс перерветься, але це не означає, що вона не повернеться на політичну сцену в майбутньому. Про це пише Newsweek.

Гарріс обіймала посади окружного прокурора Сан-Франциско, генеральної прокурорки Каліфорнії та молодшої сенаторки «золотого штату», а 2020 року її було обрано віцепрезиденткою, і за цей час вона встигла стати першою жінкою, афроамериканкою й американкою індійського походження на двох перших посадах та на другій. Вона також стала першим американським сенатором індійського походження.

У своїй промові 6 листопада, Гарріс заявила:

«Я поступаюся на цих виборах, але не поступаюся боротьбою, яка живила цю кампанію — боротьбою за свободу, за можливості, за справедливість і гідність усіх людей. Боротьба за ідеали, що лежать в основі нашої нації, ідеали, які відображають Америку в її найкращому вигляді. Це боротьба, від якої я ніколи не відмовлюся».

Тож Newsweek розглядає можливі подальші дії Гарріс:

Знову балотуватися в президенти

Це сміливий вибір, але він спрацював для Трампа. Імена верхньої частини демократичного бюлетеня у 2028 році вже лунають, і хоча зараз Гарріс може здаватися «відіграною картою», чотири роки — великий термін для поліпшення громадської думки.

А остаточні прогнозовані результати Гарріс і Трампа в деяких із найважливіших штатів  виглядають дуже близькими. За даними Associated Press, Трамп виграв лише 0,9 відсоткових пункти у Вісконсині, 1,4 у Мічигані та два пункти в Пенсильванії.

До кінця свого другого терміну Трамп уже не матиме права балотуватися в президенти, вичерпавши ліміт на два терміни перебування на посаді, а це значить, що і демократи, і республіканці висуватимуть кандидатури тих, хто ще не був президентом (за умови, що президент Джо Байден не здійснить несподіване повернення).

Повторне висунення кандидатури неодноразово спрацьовувало для Байдена, який двічі невдало намагався стати президентом, перш ніж його нарешті обрали, і воно також явно спрацювало для самого Трампа.

Якщо Гарріс впевнена у своїй здатності керувати країною, то в наступному циклі може зробити ще одну спробу завоювати Білий дім.

Балотуватися в губернатори

Якщо чотири роки — занадто довгий термін для очікування, можливість стати лідером може з'явитися трохи раніше.

Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом, який є одним із тих, кого називають кандидатом у президенти від демократів 2028 року, йде у відставку наприкінці свого терміну у 2026 році. За законом штату Каліфорнія губернаторство обмежене двома термінами.

Це означає, що демократичні праймеріз на губернаторських виборах супроводжуватимуться значною конкуренцією. 

А отже висока впізнаваність імені Гарріс, її здатність до збору коштів і каліфорнійські якості зроблять її сильним суперником, якщо вона захоче очолити рідний штат.

Оскільки одни з найбільш «блакитних» штатів США, переможець демократичних праймеріз має всі шанси здобути перемогу і на загальних виборах.

Створити фонд

Хоча створення благодійного фонду або організації зазвичай є долею колишніх президентів, ніщо не заважає Гарріс створити свій власний фонд для вирішення питань, які вона зробила основою своєї кампанії.

Фонди були надійним способом для президентів у відставці залишатися актуальними. Незважаючи на невдалий президентський термін, фонд колишнього президента Джиммі Картера, який надає міжнародну допомогу в широкому спектрі політичних сфер, різко покращив суспільний імідж Картера після його єдиного терміну перебування на посаді.

Центр Картера, який будує житло та запобігає поширенню хвороб у країнах, що розвиваються приніс колишньому президенту Нобелівську премію миру в 2002 році.

Піти на пенсію

Президентська кампанія — це виснажливий процес, і Гарріс може вирішити, що 20 років державної служби в усіх трьох гілках влади вже достатньо.

Гілларі Клінтон зробила схожий висновок після поразки на президентських виборах 2016 року. Після тривалої роботи в Сенаті від Нью-Йорка і місця в кабінеті колишнього президента Барака Обами як держсекретаря, після поразки Клінтон зосередила свої зусилля на написанні книжок, виступах і заснуванні Onward Together (організації політичних дій, спрямованих на просування прогресивних цінностей і підтримку груп однодумців).

Можливо, віцепрезидентка, яка йде, вирішить, що саме цей шлях для неї є найпривабливішим.

Чого Камала Гарріс може навчитися у Річарда Ніксона?

Після поразки на президентських виборах 1960 року Джону Кеннеді тодішній віцепрезидент Річард Ніксон спочатку повернувся до Каліфорнії та відновив юридичну практику. Він залишався політично активним, агітуючи за кандидатів від Республіканської партії та виступаючи на заходах.

У 1962 році Ніксон балотувався на посаду губернатора Каліфорнії, але програв чинному губернатору Пету Брауну.

Після цієї поразки він сказав пресі свою знамениту фразу: «Про Ніксона ви більше не почуєте», сигналізуючи про вихід з політики. Ніксон переїхав до Нью-Йорка та приєднався до престижної юридичної фірми, де налагодив зв’язки з впливовими політиками та бізнесменами.

У цей період він багато подорожував, підвищуючи досвід у зовнішній політиці. До 1968 року він успішно відновив свою політичну базу, звернувшись до консервативного та незадоволеного електорату. Ніксон використав неспокійний соціальний клімат і розбіжності через війну у В’єтнамі, позиціонуючи себе як об’єднувача, який обіцяє «закон і порядок».

Це стратегічне повернення призвело до успішної президентської кампанії в 1968 році, де він переміг віце-президента Губерта Хамфрі і став 37-м президентом Сполучених Штатів.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі