Сенат США наблизився до фінального голосування щодо законопроєкту про допомогу Україні

Поділитися
Сенат США наблизився до фінального голосування щодо законопроєкту про допомогу Україні © unsplash/cstembridge
Законодавці підтримали припинення дебатів щодо законопроєкту, подолавши останню процедурну перешкоду перед остаточним голосуванням.

У понеділок, 12 лютого, Сенат США, у якому більшість зберігають демократи, наблизився до остаточного голосування щодо пакету допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на 95,34 мільярда доларів, на тлі зростання сумнівів щодо долі законопроєкту в Палаті представників, контрольованій республіканцями. Про це повідомляє Reuters.

Законодавці проголосували за клопотання про припинення дебатів щодо тексту законопроєкту: 66 голосів “за” і 33 — “проти”, при необхідних 60. Це дозволило подолати останню процедурну перешкоду перед остаточним розглядом законопроєкту. Лідери Сенату очікували, що голосування щодо схвалення законопроєкту відбудеться в середу, 14 лютого.

Але в понеділок ввечері жорстко налаштовані республіканці, які виступають проти подальшої американської допомоги Україні, вийшли на трибуну Сенату для марафону промов, які, за словами помічників, швидше за все, вичерпають час для дебатів вранці у вівторок, 13 лютого, дозволивши лідеру демократичної більшості Чаку Шумеру перейти до ухвалення законопроєкту пізніше впродовж дня.

Обидві палати Конгресу повинні схвалити законопроєкт, перш ніж президент Джо Байден зможе підписати його як закон.

Однак законопроєкт може зіштовхнутися з великими перешкодами в Палаті представників, де спікер Майк Джонсон заявив, що його республіканська більшість хоче консервативних положень для вирішення проблеми зростання потоку мігрантів на кордоні з Мексикою. 

"Не отримавши від Сенату жодних змін у прикордонній політиці, Палаті представників доведеться продовжувати працювати над цими важливими питаннями на власний розсуд", - сказав Джонсон у понеділок.

За словами сенатора-республіканця Джона Тьюна, не ясно, що робитиме Джонсон.

Прихильник жорсткої лінії сенатор Рон Джонсон, який виступає проти цього законопроєкту, дав похмуріший прогноз на основі “поінформованих джерел”.

"Вони кажуть, що це не пройде в Палаті представників", - заявив він журналістам.

Законопроєкт передбачає $61 млрд для України, $14 млрд для Ізраїлю та $4,83 млрд на підтримку партнерів в Індо-Тихоокеанському регіоні, в тому числі Тайваню. Пакет також включає $9,15 млрд на гуманітарну допомогу цивільному населенню в Секторі Гази, на Західному березі річки Йордан, в Україні, а також інших зонах конфліктів по всьому світу.

Республіканці місяцями вимагали, щоб законопроєкт про зовнішню допомогу включав рішення щодо посилення безпеки на кордоні. Але двопартійна угода щодо кордону, переговори про яку велися протягом декількох місяців, наштовхнулася на опір більшості республіканців у Сенаті після того, як колишній президент США Дональд Трамп, провідний претендент на участь у виборах від партії, закликав відкинути домовленості. Минулого тижня Шумер вилучив із законопроєкту положення про безпеку кордонів.

Трамп, який сподівається використати питання кордону проти Байдена на виборах, заявив, що допомога союзникам США повинна надаватися у формі кредитів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі