Сенат просунувся у виділенні допомоги Україні всупереч блокаді низки республіканців

Поділитися
Сенат просунувся у виділенні допомоги Україні всупереч блокаді низки республіканців © USCapitol/flickr
Сенатори проголосували за припинення дебатів щодо змін у тексті законопроєкту 67 голосами проти 27

Сенат Конгресу США втретє за останній тиждень проголосував за збільшення фінансування для України та Ізраїлю – незважаючи на сильну опозицію з боку консервативних республіканців, які заперечували проти ухвалення законопроєкту та затягували процедуру розгляду, вимагаючи знову повернутися до змін у міграційному законодавстві.

Сенат проголосував 67-27 голосами 11 лютого, щоб просунути пакет на суму 95,3 мільярда доларів ще на один крок до остаточного ухвалення. Пакет включає 60 млрд доларів для України; 14 млрд доларів на безпекову допомогу Ізраїлю; 9 млрд доларів на гуманітарну допомогу для Гази, Західного берега річки Йордан та України; і 4,8 млрд доларів на підтримку союзників в Індо-Тихоокеанському регіоні, зазначає The HILL.

«67 сенаторів, при 60 необхідних, підтримали рішення про зупинення дебатів по заміні оригінального тексту законопроекту HR 815 на текст, раніше запропонований сенатором Петті Мюррей, проти проголосували 27 сенаторів. Наступним процедурним кроком є голосування за затвердження заміні тексту (потрібно 51 голос), яке може відбутися не раніше, аніж через 30 годин з моменту припинення дебатів, тобто не раніше понеділка 12.02.2024»,пояснила у Facebook суть голосування 11 лютого посол України у США Оксана Маркарова. 

«Зараз, коли ми говоримо, вторгнення [Росії] в Україну перетворило частину Східної Європи на зону бойових дій, подібної до якої ми не бачили в цих регіонах з часів Другої світової війни. В Україні небезпечно низький рівень постачання, включаючи боєприпаси та засоби протиповітряної оборони. Якщо Америка не допоможе Україні, Путін, швидше за все, досягне успіху», – попередив сенаторів перед голосуванням лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер.

Нагадаємо, що дебати в Сенаті переросли у двотижневу перерву, оскільки консерватори на чолі з сенатором-республіканцем Рендом Полом протестували проти прийняття законопроєкту, відмовляючись прискорити голосування.

Республіканці в Сенаті, які підтримують законопроєкт, пояснюють своїм виборцям та колегам, що якщо дозволити Україні перейти під владу Росії, це зашкодить авторитету США в усьому світі і загрожуватиме економічним інтересам США в Європі. 

«Всі говорять про те, що це питання України. Це питання національної оборони цієї країни [США]. Ми відновлюємо лінії постачання, ми відновлюємо наше озброєння, боєприпаси прямо зараз. Багато грошей, які ми витрачаємо, витрачаються в Сполучених Штатах», – сказав сенатор-республіканець Майк Раундз, який проголосував за прийняття цього пакету допомоги.

Нагадаємо, перед голосуванням 11 лютого, лідер республіканців у Сенаті Мітч МакКоннелл звернувся до своїх однопартійців, закликавши підтримати законопроєкт. «І друзі, і вороги уважно стежать за тим, що ми тут говоримо і як ми голосуємо», заявив він, зазначивши, що американське лідерство знаходиться «під питанням».

Низка республіканців, які орієнтуються на колишнього президента США Дональда Трампа, чинять опір пакету підтримки, який передбачає військову допомогу Україні. Багато аналітиків сумніваються, що законопроект, якщо буде проголосований у Сенаті, пройде голосування у Палаті представників, яку очолює скептично налаштований Майк Джонсон, що також орієнтується на Трампа.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі