Республіканці у Конгресі хочуть влаштувати шатдаун, поки Трамп не вступить на посаду

Поділитися
Через Трампа Конгрес США загальмував із прийняттям бюджету.

Республіканці в Конгресі США шукають вихід із глухого кута після того, як обраний президент Дональд Трамп відкинув двопартійну угоду щодо запобігання часткового шатдауну і вимагає від законодавців скасувати верхню межу державного боргу, пише Reuters.

Якщо угода не пройде через контрольовану республіканцями Палату представників і Сенат, де більшість поки що становлять демократи, вже в суботу уряд США почне часткове закриття, що призведе до припинення фінансування всіх сфер у передріздвяні дні: від авіаперевезень до правоохоронних органів, а також до припинення виплати заробітної плати понад 2 мільйонам федеральних службовців. Водночас більшість урядових операцій, зокрема пенсій та соцвиплат, продовжуватимуться.

У четвер Трамп заявив, що Конгрес не повинен продовжувати роботу уряду, якщо він також не скасує обмеження на федеральний борг, який упродовж останніх десяти років стрімко зростає і зараз перевищує 36 трильйонів доларів.

«Стеля боргу повинна бути повністю скасована», – сказав Трамп.

Попередні суперечки щодо стелі боргу налякали фінансові ринки, оскільки дефолт уряду США мав би наслідки в усьому світі. 

У травні 2023 демократи і республіканці у Конгресі досягли компромісної угоди, яка передбачала призупинення ліміту боргу до 1 січня 2025 року та одночасне обмеження витрат у бюджетах на 2024 та 2025 роки.

Одним з головних пріоритетів Трампа, коли він повернеться на посаду 20 січня, є продовження скорочення податків, яке за 10 років може зменшити доходи на 8 трильйонів доларів. Це  призведе до зростання боргу без компенсації скорочення витрат. 

Обраний президент вже пообіцяв не скорочувати пенсійні та медичні виплати для людей похилого віку, які становлять значну частину бюджету. 

Після партійної наради в офісі спікера Палати представників Майка Джонсона республіканські законодавці були небагатослівними, обмежившись коментарями про те, що «ситуація лишається нестабільною».

Водночас демократи вважають, що обговорювати питання про підвищення граничної суми держборгу зарано.

«Зараз мова йде не про нового президента, не про мільйонерів і мільярдерів, а про шкоду, яку республіканці в Палаті представників завдадуть американському народу, якщо уряд припинить роботу», - сказав на прес-конференції лідер демократів у Палаті Хакім Джеффріс.

Деякі республіканці закликають своїх колег дозволити закриття уряду до приведення Трампа до присяги 20 січня, коли республіканці отримають контроль над обома палатами Конгресу.

Представник республіканців Ненсі Мейс заявила, що якщо домовитися не вдасться, Конгрес має тримати уряд закритим до вступу Трампа на посаду.

«Давайте перезавантажимо усе 20 січня. Шатдаун – це не так страшно, як вам розповідають брехливі ЗМІ», – заявила вона у соціальних мережах.

Востаннє шатдаун у США стався в грудні 2018 року та січні 2019 року під час першого терміну перебування Трампа в Білому домі.

Двопартійний законопроект передбачав фінансування урядових установ на поточному рівні, виділення 100 мільярдів доларів на ліквідацію наслідків стихійних лих і 10 мільярдів доларів на допомогу фермерам. Він також включав широкий спектр не пов'язаних між собою положень, таких як підвищення заробітної плати законодавцям і боротьба з прихованими готельними зборами.

Закриття уряду затримає надання допомоги американцям, які восени постраждали від ураганів Мілтон і Хелен, а також інших природних катаклізмів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі