Протистояння з Китаєм: Байден оголосить про відкриття посольств США у двох країнах Тихоокеанського регіону — AP

Поділитися
Протистояння з Китаєм: Байден оголосить про відкриття посольств США у двох країнах Тихоокеанського регіону — AP © Колаж ZN.UA
Президент США прийматиме лідерів острівних країн на саміті у Вашингтоні.  

Президент США Джо Байден оголосить про відкриття нових посольств США на Островах Кука та Ніуе в понеділок, 25 вересня, оскільки адміністрація Штатів прагне продемонструвати лідерам тихоокеанських островів, що вона залишається відданою збільшенню американської присутності в регіоні. Про це повідомляє AP

Оголошення про нові дипломатичні місії в південній частині Тихого океану з'явилося в той час, коли Байден готується приймати лідерів острівних країн у Вашингтоні на дводенному саміті Форуму тихоокеанських островів та США. Очікується, що переговори будуть значною мірою зосереджені на впливі кліматичних змін у регіоні.

Байден зробив ставку на поліпшення відносин у Тихоокеанському регіоні на тлі зростання занепокоєння США через посилення військового та економічного впливу Китаю. Плани щодо посольств підтвердили два високопосадовці адміністрації, які провели брифінг для журналістів на умовах анонімності до офіційного оголошення.

Прес-секретар Білого дому Карін Жан-П'єр заявила, що Байден використає саміт для зміцнення зв'язків з тихоокеанськими островами і обговорення того, як США вирішують складні глобальні проблеми, такі як боротьба з екзистенціальною загрозою зміни клімату, а також просувають економічне зростання і сприяють сталому розвитку.

Очікується, що в неділю, 24 вересня, лідери острівних країн відвідають Балтимор, де комендант Берегової охорони США проведе брифінг про боротьбу з незаконним рибальством та інші морські питання. 

Лідери тихоокеанських островів критикують багаті країни за те, що вони не роблять достатньо для боротьби зі зміною клімату, незважаючи на те, що несуть відповідальність за більшу частину проблеми, а також за те, що вони наживаються на кредитах, наданих вразливим країнам для пом'якшення наслідків кліматичної кризи.

На минулорічному саміті Білий дім представив свою Тихоокеанську стратегію - план допомоги лідерам регіону у вирішенні нагальних питань, таких як зміна клімату, морська безпека та захист регіону від надмірного вилову риби. Адміністрація Байдена пообіцяла, що протягом наступного десятиліття США виділять 810 мільйонів доларів нової допомоги тихоокеанським острівним державам, в тому числі 130 мільйонів доларів на зусилля, спрямовані на стримування наслідків зміни клімату.   

У форумі беруть участь Австралія, Острови Кука, Мікронезія, Фіджі, Французька Полінезія, Кірібаті, Науру, Нова Каледонія, Нова Зеландія, Ніуе, Палау, Папуа-Нова Гвінея, Республіка Маршаллові Острови, Самоа, Соломонові Острови, Тонга, Тувалу та Вануату.  

Байден вітатиме лідерів у Білому домі в понеділок вранці для переговорів і робочого обіду. У понеділок вони також зустрінуться зі спеціальним представником Байдена з питань клімату Джоном Керрі для переговорів, присвячених кліматичній кризі. Державний секретар Ентоні Блінкен і посол в ООН Лінда Томас-Грінфілд приймуть лідерів на вечері в Державному департаменті.

Лідери також зустрінуться з членами Конгресу, а міністр фінансів Джанет Єллен проведе круглий стіл з ними та представниками бізнес-спільноти. 

Білий дім заявив, що більшість членів форуму, який складається з 18 країн, відправили на саміт свою найвищу посадову особу або міністра закордонних справ. Але адміністрація була "дуже розчарована" тим, що прем'єр-міністр Соломонових Островів Манасса Согаваре, який минулого тижня перебував у Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН, вирішив не відвідувати саміт, за словами представника адміністрації. Очікується, що прем'єр-міністр Вануату Мелтек Сато Кілман Лівтувану також пропустить форум. 

Раніше цього року Байдену довелося перервати запланований візит до Індо-Тихоокеанського регіону, скасувавши зупинку в Папуа-Новій Гвінеї, а також візит до Австралії для зустрічі з колегами-лідерами альянсу "Четвірки" (Quad), щоб зосередитися на переговорах щодо ліміту боргу у Вашингтоні. Він міг стати першим чинним президентом США, який відвідав би Папуа-Нову Гвінею. Очікується, що Байден наступного місяця відвідає Австралію.

Раніше представник адміністрації президента США Джо Байдена на тихоокеанських островах Джозеф Юн заявив, що США мають надолужити згаяне після багатьох років нехтування цим історично проамериканським регіоном на тлі намагання Китаю розширити вплив.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі