Представник Міністерства фінансів США Брент Нейман прибув у Гонконг у четвер, 14 вересня, ставши найвищим за рангом чиновником американського відомства, який відвідав фінансовий центр з 2019 року, оскільки Вашингтон прагне поглибити зв'язки з Пекіном, попри напруженість у відносинах країн. Про це повідомляє Reuters.
Міністерство фінансів США заявило, що Нейман — помічник глави Мінфіну з питань міжнародних фінансів, проведе зустрічі в Гонконгу, "спираючись на вказівку президента Джо Байдена щодо поглиблення зв'язків між двома найбільшими економіками світу".
Візит Неймана відбувається на тлі уповільнення темпів зростання економіки Китаю, обтяженої слабкими споживчими настроями і похмурими настроями приватного бізнесу, високим рівнем боргу, а також спадом на ринку нерухомості.
Поїздка відбувається після візиту міністра фінансів Джанет Єллен до Китаю в липні.
Під час візиту до спеціального адміністративного району Нейман поспілкується з "різноманітною аудиторією, включаючи урядовців, політиків, науковців, представників ділових кіл США та фінансових лідерів".
Теми включатимуть двосторонні фінансові та регуляторні питання, а також макроекономічні та фінансові події в Гонконгу та Китаї, йдеться у повідомленні. Нейман також залучатиме студентів та молодих спеціалістів для поглиблення зв'язків між США та Гонконгом.
"Нейман наголошуватиме на тому, що Сполучені Штати зосереджені на захисті та просуванні наших економічних інтересів та інтересів національної безпеки, а також інтересів наших союзників і захисту прав людини", - йдеться в заяві.
Раніше повідомлялося, що Китай відвідував спеціальний представник США із питань клімату. Візит відбувся після поїздко міністра фінансів США Джанет Єллен та держсекретаря Ентоні Блінкена до Пекіна. Ці поїздки, а також візит міністра торгівлі Джини Раймондо у Китай покликані створити канали комунікації, щоб країни мали механізми для подолання кризових ситуацій.
Переговори держсекретаря США Ентоні Блінкена в Пекіні від початку не передбачали нормалізації відносин і примирення сторін. По суті, конфлікт уже ввійшов у ту фазу, коли залишитися може тільки один переможець, і компроміс в інтересах обох сторін просто неможливий. То навіщо глава Держдепу літав до Пекіна? Про те, «Чого Блінкену вдалося домогтися в Китаї та що це означає для України» — у статті Віктора Константинова.