Погрози Трампа щодо НАТО розділили республіканців — The Hill

Поділитися
Погрози Трампа щодо НАТО розділили республіканців — The Hill © EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS
Колишній президент США заявив, що в разі нападу РФ він не допомагав би союзникам, які не сплачують внески до оборонного бюджету НАТО.

Заяви колишнього президента США Дональда Трампа про заохочення агресії проти членів НАТО, які недостатньо витрачають на оборону, підкреслили розбіжності між республіканцями, які прагнуть захистити глобальні роль та зобов'язання США, і тими, хто підтримує потенційного номінанта на участь у президентських виборах від Республіканської партії. Про це пише The Hill.

Деякі республіканці применшили значення висловлювань Трампа.

"Це все сарказм", - прокоментував сенатор Томмі Тубервіль слова Трампа про те, що він "заохочуватиме" Росію робити "все, що вона захоче" з членами НАТО, які порушують зобов'язання щодо витрат на оборону.

Частина республіканців виступили проти заяв Трампа.

"Я в жодному разі не згоден з тим, що ми повинні відвернутися від наших союзників. Це, по-перше, ніколи не робилося раніше, і не повинно робитися. Очевидно, що кожен повинен виконувати свої зобов'язання, але говорити, що ми дозволимо вас вбити, якщо ви цього не зробите, - це неправильний шлях", - сказав сенатор Джеймс Ленкфорд, який нещодавно розійшовся з колишнім президентом у поглядах на двопартійну угоду щодо безпеки кордонів. 

"Ми не повинні заохочувати нічого подібного. Очевидно, що європейці є нашими партнерами. Ми будемо продовжувати спонукати їх робити внесок у НАТО і працювати краще”, - сказала сенатор Джоні Ернст.

Хоча законодавці США ухвалили в грудні минулого року закон, який забороняє будь-якому президенту Штатів виходити з НАТО без згоди Конгресу, в тексті не йдеться про низку інших дій, які можуть послабити Альянс. 

"Те, чому ми запобігли за допомогою формулювання, яке я вважаю важливим, - це формальний вихід з НАТО. Але президент матиме так багато різних важелів, що наша участь може значно зменшитися. Існує так багато чинників, які впливають на нашу роль у НАТО, і вони, як правило, проходять через [Міністерство оборони] і президента Сполучених Штатів, що просто закриття або неукомплектованість складів боєприпасів, виведення військ з Європи - все це можливо", - сказав голова комітету Сенату з питань збройних сил Джек Рід.

Сенатор Марко Рубіо, який є автором закону про блокування виходу з НАТО за рішенням президента без згоди Конгресу, вважає, що законодавці не повинні встановлювати запобіжники навколо зобов'язань США. 

"Він [Трамп] розповів історію, аналогію, називайте це як завгодно, про те, як він підходив до цього в минулому. Жодного разу він не сказав "я не буду захищати країни в майбутньому", нічого подібного", - зазначив Рубіо.

Директор з питань зовнішньої політики Інституту Брукінгса Майкл О'Хенлон вважає, що реакція російського президента Владіміра Путіна на слова Трампа є найбільш важливою. 

"Проблема з коментарями Трампа полягає не тільки в тому, що вони дали Путіну підтримку і надію щодо України і Європи загалом, але вони також можуть призвести до провалу стримування і до війни, якщо Путін вирішить випробувати свою удачу, враховуючи заохочення Трампа. Іншими словами, не має значення, що думають інші республіканці.  Важливо, що думає Путін і як він вирішить діяти. Тому коментарі Трампа - це гра з вогнем, незалежно від того, вважає так Республіканська партія, чи ні", - сказав О'Хенлон.

Оборонні витрати країн НАТО — давнє питання для Трампа. Низка членів Альянсу не виконують обіцянку 2014 року інвестувати 2% валового внутрішнього продукту в оборону. Під час свого перебування на посаді президента Трамп неодноразово вимагав від країн НАТО збільшити оборонні бюджети і критикував їх за те, що вони надмірно покладаються на американську військову потужність. Іноді він навіть ставив під сумнів цінність членства США в Альянсі.

На тлі неодноразових погроз Трампа видання Politico проаналізувало, чи готова Європа боротися з агресією РФ самотужки, без допомоги США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі