Прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні заявила, що пишається підтримкою України, повідомляє PBS.
«Італія захищає міжнародне право, підтримуючи Київ», — наголосила вона під час зустрічі з президентом США Джо Байденом у Білому домі.
У свою чергу, Байден подякував ультраправій прем’єрці за постійну підтримку Італією України.
«Італія та Сполучені Штати твердо підтримують Україну, і я дякую вам за дуже сильну підтримку в захисті від звірств Росії. Я дякую італійському народу. Я хочу подякувати їм за те, що вони підтримують вас і Україну. Це має велике значення», — сказав Байден Мелоні на початку зустрічі в Овальному кабінеті.
Мелоні, яка здійснила свій перший візит до Білого дому в якості прем'єр-міністра, заявила, що відносини між США та Італією повинні залишатися міцними «незалежно від політичних кольорів» того, хто перебуває при владі в обох країнах. Вона також підкреслила, що своєю відповіддю на вторгнення Росії в Україну «країни Заходу показали, що можуть покладатися одна на одну».
«Ті, хто живуть у мирі, мають бути першими прибічниками української справи», – сказала Мелоні.
Представники Білого дому повідомили, що порядок денний лідерів зосереджений на Україні та Китаї, а також на потоках мігрантів з Північної Африки до південних берегів Європи.
Перед зустріччю в Білому домі Мелоні відвідала Капітолій США, щоб зустрітися зі спікером Палати представників Кевіном МакКарті, лідером більшості в Сенаті Чаком Шумером і лідером меншості в Сенаті Мітчем МакКоннеллом, а також іншими законодавцями.
У коментарях до журналістів після зустрічі з МакКарті Мелоні наголосила, що для Заходу залишається критично важливим залишатися об’єднаними у допомозі Україні захистити її суверенітет.
«Світ не заснований на міжнародному праві — це світ хаосу. Це не той світ, у якому ми хочемо жити. Ми хочемо жити у світі, у якому ми можемо поважати суверенітет і свободу», – сказала Мелоні.
Коли торік Джорджа Мелоні прийшла до влади, в Білому домі існувало певне занепокоєння через ідеологію її партії. Партія «Брати Італії», названа на честь перших слів державного гімну Італії, має коріння в партії, заснованій ностальгіками фашизму після падіння режиму диктатора Беніто Муссоліні. Однак Мелоні відкидає будь-які натяки на те, що вона ностальгує за Муссоліні, написавши у своїй автобіографії: «Я не сповідую культ фашизму».
Хвилювання Вашингтона зменшилось після демонстрації лідеркою Італії твердої підтримки України та готовності відмовитись від участі Італії в китайській ініціативі «Один пояс, один шлях» з розбудови інфраструктури. У 2019 році Італія стала першою і єдиною країною G7, яка приєдналася до амбітних зусиль Китаю з будівництва інфраструктури, незважаючи на заперечення Сполучених Штатів.
Проект був запущений Пекіном у 2013 році президентом Сі Цзіньпіном, щоб з’єднати Східну Азію та Європу за допомогою фізичної інфраструктури. Амбіції проекту поширилися на Африку, Океанію та Латинську Америку, значно розширивши економічний і політичний вплив Китаю. Італія повинна або продовжити, або відмовитися від угоди до початку наступного року.
Прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні перейшла на крик під час виступу в Сенаті 22 березня, коли їй довелося пояснювати депутатці партії «Рух 5 зірок» Елізі Скутеллі, чому не варто припиняти підтримувати Україну.