Прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні, яку звинувачують у нездатності вирішити міграційні проблеми своєї країни, в понеділок застерегла Францію від будь-якого "використання" Італії у внутрішньополітичних проблемах, пише Le Figaro.
"Я б застерегла від використання інших країн для вирішення внутрішніх політичних питань, тому що це те, чого ви зазвичай не робите", – сказала лідерка ультраправих журналістам. Підкресливши, що вона розмовляла з президентом Франції Еммануелем Макроном за день до заяв міністра внутрішніх справ Франції Жеральда Дарманіна, який поставив під сумнів вирішення питань з імміграцією, Джорджія Мелоні вважає, що існує явна різниця між дискурсом, який Франція проводила «приватно та публічно». «Це змушує мене думати, що це питання внутрішньої політики Франції», – прокоментувала вона.
Глава італійської дипломатії Антоніо Таяні в п’ятницю вимагав вибачень від Жеральда Дарманіна, чиї коментарі щодо нездатності Джорджії Мелоні управляти питаннями міграції спричинили нову кризу між Римом і Парижем, яку відтоді намагався врегулювати Антоніо Таяні, який скасував свій перший візит до Парижа в четвер увечері, де мав зустрітися зі своєю колегою Катрін Колонною. Катрін Колонна швидко опублікувала повідомлення італійською мовою в Twitter, в якому йдеться про те, що "відносини між Італією та Францією засновані на взаємній повазі". Вона негайно подзвонила Антоніо Таяні.
Імміграція. Надчутлива дискусія
Імміграція упродовж багатьох років була надзвичайно чутливою темою у франко-італійських відносинах. У листопаді між двома країнами спалахнула напруженість, коли уряд Мелоні відмовився дозволити гуманітарному кораблю неурядової організації SOS Méditerranée пришвартуватися. Судно із понад 200 мігрантами на борту в підсумку зустріли у Франції в Тулоні (південь). Цей епізод розлютив Париж, який скликав загальноєвропейську зустріч, щоб цей безпрецедентний сценарій не повторився.
Відтоді кількість таємних переправ на човнах зросла. За даними Міністерства внутрішніх справ Італії, понад 42 000 людей прибули через Середземне море до Італії цього року, порівняно з приблизно 11 000 за той самий період у 2022 році. Майже половина з них походить з франкомовних країн (Кот-д'Івуар, Гвінея, Туніс, Камерун, Буркіна-Фасо, Малі). Це згідно з даними Міністерства внутрішніх справ Італії.