Перші результати "супервівторка": альтернативи Трампу і Байдену немає

Поділитися
Гейлі не змогла зупинити експрезидента, який наближається до номінації.

Дональд Трамп здобув перемогу в перших кількох республіканських праймеріз у ніч, яка може подарувати йому номінацію на пост президента від своєї партії на виборах в Білий дім в листопаді цього року, пише The Financial Times.

Переконливі перемоги Трампа в кількох з 15 штатів, які голосують у «супервівторок» — ключову дату в календарі праймеріз — чинять тиск на його головну суперницю Ніккі Гейлі, змушуючи її відмовитися від балотування.

Досі Гейлі виграла лише одні праймеріз у цьогорічному республіканському конкурсі з висунення кандидатів у президенти — в окрузі Колумбія, де знаходиться столиця США.

Байден домінує на праймеріз Демократичної партії в усіх штатах, де відбулося голосування, долаючи виклики з боку суперників Діна Філліпса та Маріанни Вільямсон, які так і не змогли набрати бодай якоїсь  значної кількості голосів. У вівторок він переміг на кокусах в Айові, які проводились шляхом голосування поштою, отримавши підтримку 91% виборців-демократів у цьому штаті на Середньому Заході. Він також виграв праймеріз у Вірджинії та Вермонті, повідомляє.

Опитування неодноразово показували, що більшість американців не хочуть бачити у боротьбі  за Білий дім ані 81-річного Байдена, ні 77-річного Трампа, однак виборці в обох партіях на праймеріз зачинили двері перед будь-якими альтернативними кандидатами.

Перевага Трампа на республіканських праймеріз є вражаючим поверненням колишнього президента, якому Палата представників двічі оголошувала імпічмент під час його перебування на посаді і проти якого у федеральних судах і судах штатів висунуто 91 кримінальне звинувачення.

Під час передвиборчої кампанії Трамп продовжує заперечувати результати виборів 2020 року і попереджає, що прагне помститися своїм політичним опонентам, якщо виграє ще один термін на посаді президента.

Однак багато виборців-республіканців вважають, що він став жертвою політичного переслідування, і не звинувачують Трампа в подіях в Капітолії 6 січня 2021 року.

Вони прагнуть нового, масового придушення імміграції на кордоні з Мексикою і повернення до економіки допандемічного стану, коли інфляція була придушена, процентні ставки низькими, а безробіття трохи нижчим за сьогоднішній рівень.

Виборці-республіканці також значною мірою прийняли ізоляціоністські зовнішньополітичні погляди Трампа і відкинули його прихильну позицію щодо президента Росії Владіміра Путіна, в тому числі його нещодавню пропозицію про те, що Росія може робити «все, що їй заманеться» з союзниками по НАТО, які не витрачають достатньо коштів на оборону.

Але, мабуть, найголовніше, що Трамп зміг виставити себе як життєздатного кандидата на загальних виборах проти Байдена, незважаючи на його поразку в 2020 році і поразку кількох відданих йому кандидатів у Конгрес на проміжних виборах у 2022 році. Трампу допомогають загальнонаціональні опитування, які показують, що він випереджає Байдена на 2 відсоткові пункти.

Тим не менш, його здатність завоювати поміркованих виборців і виборців, які вагаються, залишається під питанням через його різкий стиль і риторику, а також екстремальний характер деяких елементів його політики. Потенційно вирішальним фактором у листопаді стане те, чи повернуться виборці Хейлі на республіканських праймеріз до Трампа, чи перейдуть до Байдена, чи підтримають третього кандидата, чи взагалі залишаться вдома.

Байден має також чималі виклики, починаючи з переконання багатьох американців, що він занадто старий, щоб залишатися на посаді ще чотири роки, а також незадоволення тим, як він вирішує низку важливих питань, включаючи економіку, імміграцію і навіть зовнішню політику. Єдиною явною перевагою Байдена на даний момент є питання абортів і репродуктивних прав після рішення очолюваного консерваторами Верховного суду у 2022 році скасувати конституційне право на переривання вагітності.

Моральні цінності молодого покоління діаметрально протилежні консервативним цінностям прихильників Трампа. Саме молодь може повалити Трампа на виборах 2024 року.
Про це свідчать численні соцопитування, результати яких завідувачка програми славістики в Університеті Вашингтона та Лі в штаті Вірджинія (США) Анна Бродські-Кроткіна наводить у статті «Хто може врятувати Америку від трампізму».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі