Пентагон звинуватив винищувачі Китаю у небезпечних маневрах в Індо-Тихоокеанському регіоні

Поділитися
Пентагон звинуватив винищувачі Китаю у небезпечних маневрах в Індо-Тихоокеанському регіоні © скриншот видео Youtube
В Міноборони США заявили що Пекін намагається залякувати Вашингтон і його союзників.

Китайські винищувачі здійснили кілька сотень ризикованих повітряних перехоплень літаків США та їх союзників в Індо-Тихоокеанському регіоні за останні два роки. Про це заявило Міністерство оборони США, повідомляє FT.

Високопосадовець Пентагону з питань оборони в Азії Елі Ратнер сказав, що ці маневри не були одиничними діями пілотів, а "централізованими і узгодженими" зусиллями китайських військових, спрямованими на тиск на США і їхніх союзників.

"Китайська Народна Республіка може і повинна покласти край такій поведінці. США не піддадуться примусу", - сказав Ратнер. 

Глава Індо-Тихоокеанського командування збройних сил США адмірал Джон Аквіліно сказав, що військові по всьому світу здійснюють рутинні перехоплення щодня, але переважна більшість цих взаємодій є безпечними.

"Немає жодних причин для того, щоб перехоплення з Китайською Народною Республікою відрізнялися", - сказав він.

За словами Ратнера, китайські літаки здійснили 180 небезпечних маневрів проти американських літаків і 100 проти літаків союзників і партнерів США. 

Під час маневрів винищувачі Китаю випускали предмети, які могли зашкодити двигунам літаків. В інших випадках вони пролітали дуже близько перед літаками США.

Претензії лунають на тлі найгірших за останні чотири десятиліття відносин між США і Китаєм. Обидві країни обговорюють можливість саміту між президентом Джо Байденом і Сі Цзіньпіном, якщо китайський лідер візьме участь у форумі Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва в Сан-Франциско наступного місяця.

Військові зв’язки США та Китаю перебувають у ще більш нестабільному стані. Минулого року Китай закрив кілька військових каналів після того, як колишня спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі відвідала Тайвань. Аквіліно сказав, що він більше двох років безрезультатно просив про зустріч зі своїми китайськими колегами.

У червні Китай відхилив пропозицію зустрічі міністра оборони Лі Шанфу з главою Пентагону Ллойдом Остіном, коли вони брали участь в оборонному форумі "Діалог Шангрі-Ла" в Сінгапурі. Пекін тоді відмовився від зустрічі, оскільки Лі перебував під санкціями США за причетність до закупівлі російської зброї.

Сам Лі не з'являвся на публіці вже майже два місяці. Financial Times писала, що він перебуває під слідством у справі про корупцію.

Посольство Китаю у Вашингтоні заявило, що Пекін вжив "необхідних заходів" і закликав адміністрацію Байдена припинити "поширення дезінформації".

"Військові кораблі та літаки США часто проводять розвідку поблизу Китаю, включаючи 657 вильотів минулого року тільки в Південно-Китайському морі", - сказав речник посольства Лю Пенгю.

США підкреслюють, що їхні літаки рухаються у міжнародному повітряному просторі, але Пекін наголошує, що американські літаки регулярно збирають розвідувальну інформацію про Китай.

Нещодавно США заявили, що прийняли запрошення від Пекіна на щорічний форум з питань безпеки в Китаї, який відбудеться наприкінці жовтня. Пекін запросив міністра оборони Штатів Ллойда Остіна відвідати Сяншаньський форум, запланований на 29-31 жовтня.

Сполучені Штати, однак, не відправлять Остіна на захід. Вашингтон, як правило, не бажає надавати Сяншаньському форуму авторитетності і не відправляє делегатів високого рівня, що викликає розчарування Пекіна, який використовує конференцію для того, щоб спробувати сформувати глобальну дискусію з питань оборони і безпеки. Водночас деякі аналітики вважають, що це запрошення може свідчити про потенційне потепління у відносинах двох країн.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі