Китай запросив главу Пентагону на оборонний форум — Reuters

Поділитися
Китай запросив главу Пентагону на оборонний форум — Reuters © U.S. Secretary of Defense/flickr
Відносини між Пекіном і Вашингтоном демонструють ознаки потепління.

США заявляють, що прийняли запрошення від Пекіна на щорічний форум з питань безпеки в Китаї, який відбудеться наприкінці жовтня. Це є черговою ознакою потенційного потепління відносин між країнами, повідомляє Reuters.

Вашингтон прагне відродити військову комунікацію з Китаєм, своїм головним стратегічним суперником, і три джерела, знайомі з цим питанням, повідомили, що Пекін запросив міністра оборони Штатів Ллойда Остіна відвідати Сяншаньський форум, запланований на 29-31 жовтня.

Сполучені Штати, однак, не відправлять Остіна на захід, який Пекін позиціонує як відповідь на щорічний сінгапурський діалог Шангрі-Ла, де наприкінці травня міністр оборони Китаю Лі Шанфу, який зник з поля зору громадськості, відмовився від офіційної зустрічі з міністром оборони США.

Хоча запрошення могло бути спрямоване на протидію критиці з боку США, що Китай не поспішає відновлювати військову взаємодію на тлі розриву більшості зв'язків після візиту колишньої спікерки Конгресу США Ненсі Пелосі на Тайвань у серпні 2022 року, воно також може свідчити про бажання Пекіна покращити відносини, кажуть аналітики.

Американські чиновники нещодавно припустили, що існують "обмежені" ранні ознаки того, що військові комунікації можуть бути частково відновлені.

Пентагон не повідомив, кого запросив Китай і хто з американської сторони буде присутній на зустрічі, а посольство Китаю у Вашингтоні також відмовилося надати подробиці.

У заяві для Reuters Пентагон сказав, що "вітає можливість взаємодіяти" з представниками Народно-визвольної армії Китаю на Сяншаньському форумі, присвяченому забезпеченню відкритих і надійних ліній зв'язку та каналів комунікації в кризових ситуаціях.

"Департамент відповів на серпневе запрошення КНР для посадових осіб Міністерства взяти участь у Сяншаньському форумі з наміром взяти участь на рівні, що відповідає минулому прецеденту", - йдеться в повідомленні.

У 2019 році, коли форум проводився востаннє, його відвідав тодішній заступник помічника міністра оборони США у справах Китаю Чад Сбрагіа.

До 2019 року США часто відправляли аташе з питань оборони при посольствах.

Як міністр оборони Китаю, Лі повинен виступити на форумі з програмною промовою і зустрічатися з делегаціями. Але у вересні ЗМІ повідомляли, що він опинився під слідством у справі про корупцію. Пекін не надав жодних офіційних пояснень щодо долі Лі, і його зникнення ставить під сумнів проведення цьогорічного форуму.

Сбрагіа, який планує відвідати форум як колишній чиновник, повідомив Reuters, що отримав запрошення з порядком денним, в якому не було згадок про виступ Лі. 

Лі Шанфу з 2018 року перебуває під санкціями США через закупівлю Пекіном бойових літаків і обладнання у Росії. Ці санкції були перешкодою в очах Китаю для зустрічі глави Міноборони з Остіном.

Китай, імовірно, усвідомлював, що Остін навряд чи буде присутній на зустрічі, але не відправив би запрошення, якби не був готовий до переговорів, вважає Сбрагіа.

У минулому Китай надсилав запрошення високопоставленим американським чиновникам, в тому числі міністрам оборони, взяти участь у форумі.

Вашингтон, як правило, не бажає надавати Сяншанському форуму авторитетності і не відправляє делегатів високого рівня, що викликає розчарування Пекіна, який використовує конференцію для того, щоб спробувати сформувати глобальну дискусію з питань оборони і безпеки.

Посольство Китаю у Вашингтоні заявило, що форум надасть сторонам "рівну можливість висловити свої погляди на просування співпраці в галузі безпеки" у межах Ініціативи глобальної безпеки лідера Китаю Сі Цзіньпіна, яку Вашингтон критикує.

"Китай і США підтримують відверту і ефективну комунікацію через військово-дипломатичні канали", - заявив речник китайського посольства Лю Пенгю.

Раніше повідомлялося, що двоє високопоставлених дипломатів США та Китаю зустрілися у Вашингтоні і провели те, що американська сторона назвала "відвертими, поглибленими і конструктивними консультаціями" у серії нещодавніх переговорів, спрямованих на підтримку відкритих ліній зв'язку між двома найбільшими економіками світу. 

Переговори на високому рівні між двома сторонами можуть допомогти відкрити шлях до зустрічі президента США Джо Байдена і лідера Китаю Сі Цзіньпіна пізніше цього року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі