Делегація Конгресу США зустрілася з Сі Цзіньпіном під час візиту до Китаю

Поділитися
Делегація Конгресу США зустрілася з Сі Цзіньпіном під час візиту до Китаю © скриншот видео Youtube
Візит відбувся напередодні потенційної зустрічі Сі та Байдена наступного місяця.

Лідер демократичної більшості в Сенаті США Чак Шумер заявив у вівторок, 10 жовтня, що під час зустрічі двопартійної делегації Конгресу США з лідером Китаю Сі Цзіньпіном відбулася "серйозна взаємодія". Про це повідомляє Reuters.

Візит конгресменів до Пекіна має на меті просування економічних інтересів та інтересів національної безпеки США напередодні потенційної зустрічі Сі та президента Штатів Джо Байдена наступного місяця.

Сполучені Штати і Китай мають розбіжності з багатьох питань. Байден вжив заходів, щоб обмежити доступ Пекіна до чутливих американських технологій, водночас прагнучи зберегти канали комунікації відкритими.

"Була серйозна взаємодія з президентом Сі та іншими", - сказав Шумер.

"Ми повинні отримати результати", - зазначив він, додавши, що "здається, є різниця" в нинішній позиції Китаю порівняно з попередньою взаємодією з американськими офіційними особами.

Минулого тижня Сполучені Штати оголосили про дії проти китайських компаній і приватних осіб, спрямовані на боротьбу з торгівлею фентанілом, що є головним каменем спотикання в американсько-китайських відносинах.

Шумер та інші сенатори під час візиту заявили, що тиснули на китайських чиновників з цього питання.

Шумер каже, що "попросив Сі призначити високопосадовця з китайської сторони", відповідального за питання фентанілу, додавши, що Пекін пообіцяв розглянути такий крок.

Республіканець Майк Крейпо, який також очолював візит, сказав, що зустрічі були "надзвичайно успішними".

"Ми були відвертими і чесними, але з повагою. Ми хочемо, щоб співпраця продовжувалася”, - сказав він журналістам. 

У понеділок, 9 жовтня, Шумер заявив, що закликав Сі підтримати Ізраїль після смертоносних атак ХАМАС. Відреагувавши на ескалацію в Ізраїлі, Міністерство закордонних справ Китаю закликало "відповідні сторони" припинити бойові дії і виступило за "реалізацію рішення про дві держави".

Під час зустрічі в понеділок Сі заявив, що "конкуренція і конфронтація не відповідають тенденціям часу", згідно з повідомленням китайських державних ЗМІ.

Візит Шумера до Азії також включає зупинки в Південній Кореї та Японії.

Міністр торгівлі США Джина Раймондо, державний секретар Ентоні Блінкен, міністр фінансів Джанет Єллен і представник США з питань клімату Джон Керрі відвідали Китай цього року, прагнучи розморозити відносини і забезпечити постійну комунікацію.

Нещодавно президент США Джо Байден заявив, що його зустріч із лідером Китаю Сі Цзіньпіном наступного місяця “можлива”, але попередив, що плани все ще залишаються невизначеними. Востаннє Байден і Сі зустрічалися у 2022 році в кулуарах саміту G20 на Балі.

Потенціал саміту Байден-Сі був однією з тем обговорення під час зустрічі радника Білого дому з національної безпеки Джейка Саллівана на Мальті минулого місяця з міністром закордонних справ Китаю Ван І.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі