Управління генерального інспектора Пентагону (IG) у вівторок, 19 березня, запустило новий веб-сайт, на якому американці можуть отримати більше інформації про контроль за американською зброєю та обладнанням, яке постачається Україні. Про це пише The Hill.
Новий веб-сайт, запущений у координації з офісом генерального інспектора Держдепартаменту США та Агентством США з міжнародного розвитку, з'явився на тлі того, що республіканці в Конгресі продовжують затримувати нове фінансування для України і запитують, чи ведеться належний облік зброї, яка постачається в Україну.
У заяві Пентагону йдеться, що на веб-сайті представлені ресурси та інформація про роботу понад 20 наглядових органів США, відомих під загальною назвою Міжвідомчої робочої групи з нагляду за Україною. Її мета – гарантувати, що допомога Україні не використовується не за призначенням.
Діана Шоу, яка виконує обов'язки генерального інспектора Держдепартаменту, заявила, що «нагляд за Україною є нашим пріоритетом номер один», назвавши новий веб-сайт новим інструментом, який «допомагає тримати американських платників податків у курсі».
«Ми раді, що цей важливий ресурс — централізований веб-сайт, який демонструє вражаючий обсяг та широту нашого загальнодержавного нагляду за реакцією США на безпрецедентну війну Росії в Україні, — тепер доступний нашим зацікавленим сторонам», — заявила Шоу.
На веб-сайті також є контактна інформація, за якою можна повідомляти про будь-які звинувачення у шахрайстві, розтратах чи неправомірному використанні допомоги Україні.
На веб-сайті є сторінка вітання з відео, яке описує зусилля Міжвідомчої робочої групи з нагляду за Україною, а також введенням про війну в Україні та підтримку США.
Там також є інформаційні бюлетені про те, скільки США надали Україні допомоги з того часу, як Росія вторглася до країни у 2022 році — 113,4 мільярда доларів — а також подробиці про наглядові проекти агентств, яким доручено запобігати неправомірному використанню зброї.
Нагадаємо, представники міністерства оборони України та американського посольства провели зустріч, у рамках якої обговорили план моніторингу наданого американськими партнерами озброєння.
Докладніше про інститут моніторингу та розслідування дій шахраїв та корупціонерів, які незаконно використовують допомогу американського народу Україні під час повномасштабного вторгнення Росії, розповідає кандидат юридичних наук Сергій Козьяков у матеріалі «Слідчі та аудитори «Могутньої трійки» проти української корупції».