З’явились нові документи, які проливають світло на скандал з аудитами виробників зброї

Документ
Поділитися
З’явились нові документи, які проливають світло на скандал з аудитами виробників зброї © Укроборонпром

У липні 2023 року Кабінет міністрів ухвалив постанову №736, у якій фігурує прибуток у складі ціни за товари оборонного призначення. До цього моменту діяв інший нормативний документ, де прибуток не був передбачений. Саме через цю допущену нібито помилку аудитори звинувачують постачальників зброї у завданні державі збитків, йдеться у розслідуванні «Главкому».

Видання має у своєму розпорядженні ряд документів, з яких стає зрозуміла хронологія подій, які призвели до скандальних перевірок виробників зброї з боку Держаудислужби.

Прийнятою у березня 2022 року постановою №335 Кабмін надав компаніям право імпортувати боєприпаси для потреб Сил оборони України, але вилучив з документу визначення прибутку. Ініціатором постанови був державний концерн «Укроборонпром» та його тодішній очільник Юрій Гусєв. Останній просив прем’єр-міністра Дениса Шмигаля якнайшвидше розглянути підготовлений «Укроборонпромом» проєкт документу, який в подальшому ліг в основу постанови №335.

Пізніше «цей документ уряд скасував і увів в дію інший, але діяти він почав лише з липня цього року, а до того діяла попередня постанова, згідно з якою постачальники, за вердиктом аудиторів, фактично порушували закон. Причому Державне бюро розслідувань вже веде кримінальні провадження щодо низки таких підприємств», – говориться у публікації.

Різнобій між прописаним в постанові та реальним становищем речей сплив під час фінансового аудиту Міноборони за 2022 рік, який замовив тодішній голова відомства Олексій Резніков. Держаудитслужба, яка проводила перевірку, зафіксувала, що постачальники Міноборони продовжували отримувати прибуток, який вже не був передбачений прийнятою на початку повномасштабного вторгнення постановою. Відповідно прибуток підприємств розглядають як незаконний, а суму збитків державі оцінюють в близько 2,5 млрд грн.

«Ймовірним найгіршим наслідком конфлікту з державою зброярі називають повний параліч вітчизняної оборонки. Легендарні конструкторські бюро «Луч» та «Південне», державний «Південмаш» та скандально відома приватна «Українська бронетехніка» звертаються до Кабміну з вимогами вирішити їхній конфлікт з Держаудитслужбою. Позиція цього органу, на їхню думку, ставить під загрозу виживання всього оборонно-промислового комплексу», – пишуть автори публікації.

У свою чергу аудитори запевняють, що діють законно. А уряд, який міг би одним махом розв’язати це питання, поки що міркує, з якого боку підійти до проблеми.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі