Пентагон попереджає, що тимчасова зупинка роботи уряду США може вплинути на військову допомогу Україні — CNN

Поділитися
Пентагон попереджає, що тимчасова зупинка роботи уряду США може вплинути на військову допомогу Україні — CNN © unsplash.com/reinf
Уряд США, схоже, наближається до тимчасового “закриття”.

Представник Пентагону Кріс Шервуд попередив, що на військову допомогу від США та навчання українських військових у Штатах може вплинути тимчасова зупинка роботи американського уряду. Про це повідомляє CNN.

У разі “закриття уряду” Пентагон все ще матиме доступ до обладнання із власних запасів, звідки надходить більшість обладнання, що надсилається в Україну, враховуючи, що відомство все ще має фінансування на мільярди доларів, яке залишилося в межах президентського повноваження щодо скорочення озброєнь.

Але на постачання цього обладнання, а також на тренування українських сил, що тривають у США, можуть вплинути відпустки персоналу і призупинення Міністерством оборони всіх видів діяльності, які не вважаються важливими для національної безпеки Штатів, у разі закриття уряду, пояснив  Шервуд.

Будь-який вплив на підтримку з боку США припаде на чутливий час у війні у розпал критично важливого контрнаступу України.

Призупинення роботи уряду може вплинути на надання допомоги у межах іншої програми, відомої як "Ініціатива сприяння безпеці України", яка фінансує виробництво ключового обладнання, такого як танки Abrams, а також навчальні програми, такі як підготовка пілотів на F-16. США мають намір розпочати постачання 31 танка M1 Abrams в Україну протягом найближчих тижнів і очікують, що "незабаром" почнуть надавати українським пілотам мовну підготовку, пов'язану з навчаннями на F-16, сказав речник Пентагону Чарлі Дітц.

"Роботи або поставка будь-якого обладнання, профінансованого за попередніми повідомленнями USAI, наприклад, навчання пілотів на F-16, продовжуватимуться, але на їх реалізацію можуть вплинути відпустки і призупинення Міністерством оборони діяльності, яка не підлягає виключенню", - сказав Шервуд.

Пентагон також не зможе укласти нові контракти з оборонними компаніями на виробництво додаткового обладнання за програмою USAI у разі “закриття уряду” США.

"Відомство повідомило про всі наявні джерела фінансування USAI, тому жодних нових повідомлень щодо USAI не може бути доти, доки не будуть прийняті додаткові асигнування", - додав Шервуд.

Минулого тижня Пентагон опублікував інструкцію того, як американські військові будуть продовжувати діяти в разі “закриття уряду”, і хоча місії та функції, які не вважаються критично важливими для національної безпеки США, будуть зупинені, міністр оборони Ллойд Остін може "в будь-який час" зробити винятки щодо цієї політики.

Уряд США, схоже, наближається до закриття, оскільки законодавці від Демократичної та Республіканської партій визнали, що до 30 вересня, крайнього терміну, обидві палати Конгресу не встигнуть ухвалити всі 12 законопроектів про асигнування. Натомість, Палаті представників і Сенату доведеться знайти короткострокове рішення, яке дасть їм більше часу для переговорів, однак неясно, чи вдасться їм це зробити.

Раніше радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявляв, що адміністрація президента Джо Байдена переконана у двопартійній підтримці продовження фінансової допомоги Україні, попри значні політичні розбіжності перед закінченням фіскального року, на тлі неузгодженості позицій щодо бюджету на наступний рік, а також потенційного “блокування” роботи уряду.  

Повідомлялося, що деякі все більш скептично налаштовані республіканці ставлять питання про те, наскільки реальною є двопартійна підтримка значних сум допомоги. Хоча заклики республіканців до посилення контролю не є одностайними. Пентагон створив нову команду в Україні для моніторингу допомоги Києву з боку США у сфері безпеки, оскільки все більше республіканських законодавців закликають посилити нагляд за тим, як використовуються кошти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі