Міністерство оборони США розробило нову кіберстратегію, яка бере уроки з війни Росії проти України та спрямована на використання кібероперацій для стримування ворогів. Про це повідомляє CNN.
Нова стратегія, яка може визначити підхід американських військових до важливої сфери кіберпростору, виділяє Китай як виклик.
«Китайський уряд зробив значні інвестиції у військові кіберпотужності і надав низці проксі-організацій можливість здійснювати зловмисну кібердіяльність проти Сполучених Штатів», - йдеться в резюме нової стратегії Міністерства оборони.
Цього тижня Міноборони відправило засекречену стратегію до Конгресу.
Росія, тим часом становить гостру загрозу в кіберпросторі, про що свідчать її спроби впливу на США і неодноразові кібератаки на українську цивільну критично важливу інфраструктуру, йдеться в документі.
Прикладом того, як американські військові хакери намагаються стримувати своїх супротивників, став 2018 рік, коли Кіберкомандування тимчасово вивело з ладу російську ферму тролів, що поширювала дезінформацію під час виборів 2018 року.
За п'ять років, що минули з часу розробки останньої кіберстратегії Пентагону, американські військові стали більш відкрито заявляти про свою готовність використовувати наступальні та оборонні кібероперації для захисту інтересів США. А Кіберкомандування — військовий підрозділ, відповідальний за хакерські операції, взяв на себе більшу роль у захисті критично важливої інфраструктури Штатів, в тому числі виборів, від кіберзагроз.
Кіберкомандування США також проводить дедалі більше так званих місій «полювання на випередження», під час яких офіцери виїжджають до держав-союзників і, після отримання дозволу, досліджують хакерські загрози з боку Росії або інших країн.
Раніше повідомлялося, що США відправляють більше своїх кіберфахівців за кордон, щоб допомогти іноземним урядам боротися з хакерами.