Міністерка фінансів США прибула до Китаю з візитом, спрямованим на зниження напруженості у відносинах

Поділитися
Міністерка фінансів США прибула до Китаю з візитом, спрямованим на зниження напруженості у відносинах © qz
Єллен планує наголосити на необхідності співпраці для подолання глобальних викликів.
Міністр фінансів США Джанет Єллен прибула до Пекіна в четвер, 6 липня, розпочинаючи чотириденний візит, який буде зосереджений на переформатуванні зв'язків між двома найбільшими економіками світу, однак обидві сторони мають низькі очікування щодо результатів поїздки. Про це повідомляє Reuters.

Хоча Пекін прагне більшого діалогу для покращення економічних зв'язків, він визнає, що обидві країни поставили захист власної національної безпеки вище за економічні відносини.

Китайські аналітики заявили державним ЗМІ Пекіна, що квітнева промова Єллен, в якій захист інтересів національної безпеки США та союзників був визначений як головна мета американської економічної політики щодо Китаю, не вселила оптимізму відносно візиту.

Професор міжнародних відносин Нанкінського університету Чжу Фенг сказав газеті Global Times, що акцент Єллен на національній безпеці означає, що США навряд чи зупинять "економічне і технологічне придушення" Китаю.

Єллен, яка прибула в аеропорту Пекіна на борту урядового літака США, наголосить на необхідності співпраці з Пекіном у питаннях зміни клімату, підготовки до потенційної нової пандемії та боргових проблем.

Вона також скаже своїм китайським колегам, що Вашингтон не прагне роз'єднати дві економіки, але залишить за собою можливість захищати права людини та інтереси національної безпеки за допомогою цілеспрямованих дій.

Попри те, що великих проривів після її візиту не очікується, американські чиновники кажуть, що Єллен наполягатиме на відкритті нових ліній зв'язку і координації з економічних питань, а також підкреслить наслідки надання летальної допомоги Росії.

Коли китайський посол Се Фенг зустрівся з Єллен у Вашингтоні в понеділок, 3 липня, він закликав США рухатися до вирішення основних проблем у відносинах із Китаєм в економіці та торгівлі.

Торговельні тарифи, запроваджені адміністрацією колишнього президента США Дональда Трампа, і санкції проти китайських компаній є головними проблемами, сказав фахівець з американістики в Університеті Фудань Ву Сіньбо.

Довгоочікувана поїздка Єллен відбувається через кілька тижнів після візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена, який зустрівся з лідером Китаю Сі Цзіньпіном і заявив, що взаємне суперництво не повинно перерости у конфлікт на тлі заморожування переговорів між їхніми військовими.  

Обидва візити вважаються критично важливими для поліпшення комунікації між країнами після того, як американські військові збили шпигунську повітряну кулю Китаю над Сполученими Штатами.

Візити відбуваються напередодні можливої зустрічі президента США Джо Байдена та Сі на саміті Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва, запланованого на листопад у Сан-Франциско.

Переговори держсекретаря США Ентоні Блінкена в Пекіні від початку не передбачали нормалізації відносин і примирення сторін. По суті, конфлікт уже ввійшов у ту фазу, коли залишитися може тільки один переможець, і компроміс в інтересах обох сторін просто неможливий. То навіщо глава Держдепу літав до Пекіна? Про те, «Чого Блінкену вдалося домогтися в Китаї та що це означає для України» — у статті Віктора Константинова.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі