Лідер більшості у Сенаті США відвідав Китай: закликав до справедливого ставлення до американських компаній

Поділитися
Лідер більшості у Сенаті США відвідав Китай: закликав до справедливого ставлення до американських компаній © reddit.com
Чак Шумер очолює двопартійну делегацію Конгресу у Китаї. 

Лідер демократичної більшості в Сенаті США Чак Шумер заявив у суботу, 7 жовтня, що Вашингтон не прагне відокремитися від Китаю, але хоче справедливого ставлення до американських компаній у країні, розпочавши рідкісну поїздку до другої за величиною економіки світу. Про це повідомляє Reuters.

Шумер, який зробив цю заяву на зустрічі з секретарем Комуністичної партії у Шанхаї Чень Цзіньїном, сказав, що Сполучені Штати не прагнуть конфлікту і хочуть досягти рівних умов, оскільки країни конкурують в економічному плані.

Шумер очолює двопартійну делегацію Конгресу в Азії, яка відвідає Південну Корею і Японію. Метою поїздки є просування економічних інтересів і національної безпеки США, а в Китаї група також сподівається зустрітися з лідером країни Сі Цзіньпіном.

Поїздка відбувається після візитів низки високопосадовців адміністрації президента США Джо Байдена, в тому числі міністра торгівлі Джини Раймондо в серпні.

Шумер заявив, що багато виборців у США вважають, що в деяких випадках Китай несправедливо ставиться до американських компаній, наголосивши на необхідності справедливого ставлення, що дозволить американським компаніям так само вільно конкурувати в Китаї, як і китайські компанії можуть конкурувати у Штатах.

Група з шести сенаторів на чолі з республіканцем Майком Крейпо зустрінеться з лідерами урядів і бізнесу в трьох країнах, які вони відвідають, а також із представниками американських компаній, що працюють у регіоні.

Серед інших сенаторів, які беруть участь у поїздці, - республіканці Білл Кессіді і Джон Кеннеді, а також демократи Меггі Хассан і Джон Оссофф. 

Чень сказав, що зв'язки між двома країнами є найважливішими двосторонніми відносинами у світі, і наголосив на необхідності співпраці.

Адміністрація Байдена запровадила обмеження на експорт мікросхем до Китаю, щоб позбавити його доступу до передових технологій, які можуть сприяти подальшому військовому прогресу або порушенню прав людини. Китай відповів звинуваченнями в економічному примусі.

У серпні міністр торгівлі США Джина Раймондо заявила, що американські компанії скаржилися їй на те, що умови для бізнесу в Китаї стали ризикованими, вказуючи на штрафи, рейди та інші дії влади Пекіна.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі