Майже всі без винятку законодавці з обох партій у Конгресі готові дати Ізраїлю все, що він попросить, від ракет до доларів. І це правильно, адже Ізраїль став жертвою невимовного варварства і тепер потребує рішучої підтримки.
«Але на наступному ж подиху деякі з тих самих американських законодавців, переважно республіканські екстремісти в Палаті представників, які зобов'язані колишньому президенту Дональду Трампу, хочуть відмовити Україні в тому, чого ця обложена країна потребує для виживання як нація», – пише Андреас Клут для Bloomberg.
«Ці демагоги з MAGA не хочуть визнати, що Україна також є жертвою фактично геноцидної агресії», – продовжує Клут. – «Вкажи їм на цю невідповідність, і вони з обуренням заперечать, що ці два конфлікти можна пов'язувати, бо вони, за словами одного ультраправого аналітичного центру, «окремі та відмінні».
За словами аналітика, існує практичний спосіб, у який підтримка України та Ізраїлю може об'єднатися. Адміністрація президента США Джо Байдена думає про те, щоб об'єднати обидві програми в один пакет в Конгресі, вважаючи, що єдиний спосіб зберегти надходження грошей, боєприпасів і зброї в Україну – це пов'язати цю допомогу з підтримкою Ізраїлю. Якби республіканці в Палаті представників були менш хаотичними і менш трампівськими – більше схожими на республіканців у Сенаті – цей крок навіть не був би необхідним.
Як пов’язані між собою ситуації в Україні та Ізраїлі
В обох випадках агресори – путінські сили вторгнення і ХАМАС, відповідно – використовують терористичні методи, на що вказував президент України Володимир Зеленський, який, до речі, є євреєм і одразу ж висловив свою солідарність з Ізраїлем. І путінські солдати, і ХАМАС катують, ґвалтують, вбивають, калічать і викрадають. Обидві сторони по-своєму переслідують геноцидні цілі і хочуть знищити націю: Владімір Путін – українців, ХАМАС – ізраїльтян.
Аплодує їхнім злочинам той самий акторський склад. Іранці постачають безпілотники в Росію для використання проти українського цивільного населення, а також гроші і зброю ХАМАСу та іншим терористам для їхньої боротьби проти сіоністів. Китайці цинічно безпристрасно ставляться до обох конфліктів, вважаючи, що інтереси Пекіна лежать у площині Москви і Тегерана, чия підтримка може знадобитися, якщо і коли Китай теж захоче стати агресором у Тайванській протоці або Південно-Китайському морі.
«Що стосується двох націй-жертв, то їх багато що розділяє – не в останню чергу історія слов'янського антисемітизму. Але вони також поділяють довгі і гіркі спогади про травму, про Голокост і Голодомор. Сьогодні багаторічна самооборона перетворила обидва народи на нації-воїни, сповнені рішучості вижити в сусідстві, яке кишить смертельними ворогами», – зазначає Клут.
Ситуації багато в чому відрізняються. Українці протистоять набагато більшій державі, колишній наддержаві, яка володіє найбільшим у світі арсеналом ядерної зброї і продовжує погрожувати її застосуванням. Ізраїльтяни, навпаки, борються з напівдержавною воєнізованою організацією.
Україна, крім того, є незалежною країною і членом Організації Об'єднаних Націй, яка захищає себе від іншої держави, що має постійне місце в Раді Безпеки ООН, але не визнає суверенітет і територіальну цілісність України. Отже, поразка України була б рівнозначна знищенню Статуту ООН як такого. Ізраїль, тим часом, має справу з угрупуванням ХАМАС, яке є лише одним з кількох, що претендують на представництво народу палестинців, який досі не має власної держави.
«Тим не менш, схожість – моральна, геополітична, концептуальна – має більше значення. І Україна, і Ізраїль є недосконалими демократіями, але все ж таки демократіями; вони є відкритими суспільствами, які захищаються від атавістичних автократій і теократій. Вони знаходяться на передовій у боротьбі, яка може визначити наш час: зіткнення між свободою і тиранією, законом і насильством, порядком і хаосом, світлом і темрявою», – пише Клут.
На думку аналітика, всі ці паралелі між Україною та Ізраїлем роблять непробачним те, що деякі американські консерватори вирішили наслідувати свого кумира Дональда Трампа, відригуючи елементи путінської дезінформації і представляючи українську війну за національне виживання як не більше, ніж віддалену територіальну суперечку.
«Якщо їм не подобається, що Україна та Ізраїль об'єднані в одному законопроекті про асигнування, у мене є краща пропозиція. Тепер, коли республіканці в Палаті представників, схоже, близькі до того, щоб обрати новим спікером менш екстремістського кандидата, нехай їхня фракція схаменеться і зробить законодавчий зв'язок непотрібним. Нехай усі американські законодавці визнають, що США та їхні союзники мають інтереси та обов'язки на обох полях битв – і повинні знайти спосіб підтримати як Ізраїль, так і Україну, доки кожна з країн не переможе», – завершив свій текст Клут.
Нагадаємо, радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявив, що Штати мають достатньо ресурсів для того, аби одночасно підтримувати боротьбу України проти агресії РФ та Ізраїль у захисті своєї території і громадян.
NBCNews повідомила, що адміністрація президента Джо Байдена готує до Конгресу додатковий запит на фінансування, який включає гроші для Ізраїлю, України та Тайваню.