Глава Мінфіну США закликала Китай до співпраці у боротьбі зі зміною клімату

Поділитися
Глава Мінфіну США закликала Китай до співпраці у боротьбі зі зміною клімату © Джанет Єллен / Twitter
Єллен перебуває з візитом у Пекіні.

Сполучені Штати і Китай, як дві найбільші економіки світу, повинні працювати разом для боротьби з "екзистенційною загрозою" зміни клімату. Про це заявила міністр фінансів США Джанет Єллен китайським урядовцям і експертам з питань зміни клімату, повідомляє Reuters.

Під час візиту до Пекіна Єллен заявила, що попередня співпраця між США і Китаєм у сфері зміни клімату зробила можливими глобальні прориви, такі як Паризька угода 2015 року, додавши, що обидва уряди хочуть підтримати ринки та країни, що розвиваються, оскільки прагнуть досягти своїх кліматичних цілей.

"Як два найбільші у світі джерела парникових газів і найбільші інвестори у відновлювану енергетику, ми несемо спільну відповідальність - і маємо можливість - бути лідерами в цьому питанні (боротьбі зі зміною клімату - ред.)”, - сказала Єллен.

Китай, який ООН класифікує як країну, що розвивається, вже давно заявляє, що розвинені країни зобов'язані допомагати бідним у фінансуванні боротьби зі зміною клімату. Але Пекін також каже, що може зробити свій внесок у покриття "втрат і збитків" від зміни клімату на добровільних засадах.

З огляду на масштаби, співпраця між США і Китаєм вважається життєво важливою для міжнародних зусиль, спрямованих на запобігання найгіршим наслідкам зміни клімату.

Єллен зазначила, що фінансування таких ініціатив має координуватися ефективно та дієво, додавши, що підтримка Пекіном наявних багатосторонніх кліматичних інституцій, таких як Зелений кліматичний фонд (GCF) та інші кліматичні інвестиційні фонди, може посилити їхній вплив.

За словами представника Міністерства фінансів США, Китай може приєднатися до Сполучених Штатів і взяти участь у раунді оголошених внесків до GCF у вересні. Президент США Джо Байден заявив, що для поповнення цього фонду Штати нададуть ще мільярд доларів.

Минулого року Китай ненадовго призупинив переговори зі Сполученими Штатами щодо зміни клімату, безпеки та інших питань у відповідь на візит на Тайвань тодішнього спікера Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі.

Посол США в Китаї Ніколас Бернс сказав, що з нетерпінням чекає на візит американського представника з питань зміни клімату Джона Керрі. 

За даними дослідницької компанії Morningstar, Китай є найбільшим ринком після Європи для кліматичних фондів, випереджаючи США.

Але Світовий банк повідомляв минулого року, що Китай потребує до 17 трильйонів доларів США додаткових інвестицій у зелену інфраструктуру та технології в енергетичному та транспортному секторах, щоб досягти своєї мети - нульових викидів вуглецю до 2060 року, що підкреслює необхідність приватних інвестицій.

"Також дуже важливо, щоб ми заохочували перехід всієї економіки до нульового рівня викидів, який повинен включати приватний сектор", - сказала Єллен, додавши, що вкрай важливо, аби кліматичні інвестиції були "сумісними" з економічними системами як США, так і Китаю.  

Єллен заявила, що вона з нетерпінням чекає на рекомендації робочих груп на майбутній зустрічі міністрів фінансів G20 в Індії, в тому числі Робочої групи зі сталого фінансування, співголовами якої є США та Китай.

За її словами, ця група за останні роки розробила дорожню карту сталого фінансування, провела семінари з питань ціноутворення на викиди вуглецю та нецінових важелів політики, розробила структуру фінансування перехідного періоду та надала низку рекомендацій.  

"Це гарний приклад того, чого може досягти наша двостороння співпраця - і ми повинні розвивати її на багатосторонніх форумах", - сказала Єллен.

Єллен прибула до Пекіна з метою послабити напруженість між США та Китаєм, хоча очікування щодо її візиту невисокі, оскільки офіційні особи з обох сторін визнають, що захист інтересів національної безпеки зараз переважає над поглибленням економічних зв'язків.

Довгоочікувана поїздка Єллен відбувається через кілька тижнів після візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена, який зустрівся з лідером Китаю Сі Цзіньпіном і заявив, що взаємне суперництво не повинно перерости у конфлікт на тлі заморожування переговорів між їхніми військовими.  

Обидва візити вважаються критично важливими для поліпшення комунікації між країнами після того, як американські військові збили шпигунську повітряну кулю Китаю над Сполученими Штатами.

Переговори держсекретаря США Ентоні Блінкена в Пекіні від початку не передбачали нормалізації відносин і примирення сторін. По суті, конфлікт уже ввійшов у ту фазу, коли залишитися може тільки один переможець, і компроміс в інтересах обох сторін просто неможливий. То навіщо глава Держдепу літав до Пекіна? Про те, «Чого Блінкену вдалося домогтися в Китаї та що це означає для України» — у статті Віктора Константинова.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі