Генеральний прокурор США Меррік Гарленд здійснив неанонсований візит до Міжнародного кримінального суду і зустрівся з головним прокурором, пише Reuters.
Це, на думку видання, свідчить про зміну політики Вашингтона щодо постійного всесвітнього трибуналу з військових злочинів.
Сполучені Штати не є членом суду, так само, як і Китай та Росія, а адміністрація експрезидента Трампа запровадила санкції проти посадовців МКС.
Однак за президента США Джо Байдена ці санкції були зняті, і Вашингтон підтримав роботу МКС у розслідуванні військових злочинів в Україні після вторгнення Росії в лютому 2022 року.
МКС повідомив у Twitter, що Гарленд зустрічався з головним прокурором Карімом Ханом, але не надав жодних подробиць про зустріч.
🎥 The Attorney General of the United States, The Honorable Merrick B. Garland, visited the #ICC today@TheJusticeDept #BuildingSupport pic.twitter.com/IvmgAE7YtF
— Int'l Criminal Court (@IntlCrimCourt) June 19, 2023
Зустріч Гарланда з високопосадовцями суду є доказом покращення відносин між Вашингтоном і судом, який у березні видав ордер на арешт президента Росії Владіміра Путіна. Російського президента звинувачують у незаконній депортації сотень дітей з України, що є військовим злочином.
Москва неодноразово заперечувала звинувачення в скоєних нею звірствах, а Кремль назвав рішення суду про видачу ордера на Путіна «недійсним» та оголосив у розшук прокурора Каріма Хана.
Водночас, не всі в чинній адміністрації США сприйняли більш теплі стосунки з МКС. Минулого місяця законодавці США заявили , що Державний департамент і Департамент юстиції співпрацюють із судом, однак звинуватили Пентагон у блокуванні обміну даними військової розвідки США та торпедуванні судового переслідування російських посадовців за військові злочини.
Рік тому генпрокурор США під час візиту до Києва пообіцяв Україні допомогти покарати військових злочинців.
У травні Гарленд дозволив першу передачу конфіскованих російських активів для використання в Україні.