Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан вважає, що ніхто не має відчувати повної свободи в злочинних діях. Він висловив надію, що після видачі міжнародного ордеру на арешт з часом російський президент Владімір Путін все ж постане перед судом, оскільки історія демонструє можливість такої події, пише CNN.
"Я думаю, що ті, хто вважає це неможливим, не розуміють історії, тому що головні нацистські військові злочинці … усі вони були сильними, могутніми особистостями, але опинилися в залах суду, де їхні вчинки розглядалися незалежними суддями", – зазначив Хан.
Він згадав про розгляд у МКС та інших судах справ колишніх президента Югославії Слободана Мілошевича, глави Ліберії Чарльза Тейлора, прем’єр-міністра Руанди Жана Камбанди, президента Чаду Гіссена Габре, а також представників боснійських сербів Радована Караджича і Ратко Младича.
На думку головного прокурора, це дає підстави для того, щоб сподіватися на верховенство права.
"Я думаю, меседж повинно полягати в тому, що основні принципи гуманності поширюються на всіх. І ніхто не має відчувати, що в нього є повна свобода. Ніхто не має відчувати, що може діяти без стримування, і безумовно, ніхто не має відчувати, що може вчиняти геноцид, злочини проти людяності чи воєнні злочини, залишаючись безкарним", – наголосив Карім Хан.
Раніше президент Володимир Зеленський назвав рішення Міжнародного кримінального суду, який видав ордер на арешт Путіна, історичним. На його думку, з цього почнеться історична відповідальність.