Гантер Байден визнав себе винним у податкових проступках і пішов на угоду з слідством

Поділитися
Гантер Байден визнав себе винним у податкових проступках і пішов на угоду з слідством
Вперше в історії проти сина президента США висунуто звинувачення.

Син президента США Джо Байдена Гантер Байден зголосився визнати себе винним за двома звинуваченнями у навмисній несплаті податку на прибуток і укласти угоду зі слідством, яка дозволить йому уникнути засудження за звинуваченнями, пов’язаними зі зброєю, повідомляє Reuters із посиланням на заяву Мін'юсту.

Федеральні звинувачення проти Гантера Байдена були висунуті в результаті розслідування  призначеного тодішнім президентом Дональдом Трампом Девіда Вайсса, прокурора США в рідному штаті президента-демократа Делавер.

Його адвокат Кристофер Кларк заявив, що його клієнту буде висунуте звинувачення відносно вогнепальної зброї, яке буде врегульоване досудовою угодою про скасування судового розгляду - альтернативою судового переслідування, яка іноді використовується для того, аби дозволити обвинувачуваним уникнути ув'язнення, або засудження у кримінальній справі.

Згідно з джерелами, в рамках угоди про визнання провини Міністерство юстиції погодилося рекомендувати Байдену вирок у вигляді умовного терміну.

53-річний Хантер Байден протягом багатьох років був об’єктом безперервних нападок з боку Трампа та його союзників-республіканців, які звинувачували його в протиправних діях, пов’язаних, зокрема, з Україною та Китаєм. Син президента працював лобістом, юристом, інвестиційним банкіром і художником, а також публічно описав свою боротьбу зі зловживанням психоактивними речовинами.

Відповідно до судових документів, Гантер Байден отримав оподатковуваний дохід у розмірі понад 1,5 мільйона доларів у 2017 та 2018 роках, але не сплатив прибутковий податок, незважаючи на те, що заборгував понад 100 тисяч доларів.

«Наскільки я розумію, п’ятирічне розслідування щодо Гантера завершено. Я знаю, що Гантер вважає, що важливо взяти на себе відповідальність за ці помилки, які він зробив під час періоду потрясінь і залежності в своєму житті. Він з нетерпінням чекає продовження свого одужання та руху вперед», – сказав адвокат Гантера Байдена  Крістофер Кларк.

У грудні 2020 року Гантер Байден повідомив, що офіс Вайса розслідує його податкові справи. Він заперечував правопорушення.

У мемуарах 2021 року він описав проблеми зловживання психоактивними речовинами у своєму житті, зокрема вживання креку та алкоголю. Джерела повідомили, що його звільнили з резерву ВМС США в 2014 році після позитивного результату тесту на кокаїн.

Президент Байден давно висловлював синові свою підтримку підтримку та пишався ти, що він подолав свою залежність.

Білий дім у вівторок відмовився від коментарів.

«Президент і перша леді люблять свого сина і підтримують його, поки він продовжує налагоджувати своє життя. Ми не будемо давати подальших коментарів», — сказав речник Ієн Семс у заяві.

Розслідування Weiss спочатку розглядало потенційні порушення податкового законодавства та законодавства про відмивання грошей під час іноземних ділових операцій, головним чином у Китаї, повідомили Reuters джерела. За даними американських ЗМІ, розслідування, яке очолює Вайс, почалося ще в 2018 році.

Високопоставлений конгресмен-республіканець Джеймс Комер у 2022 році звинуватив Міністерство фінансів США у приховуванні фінансових «звітів про підозрілу діяльність», щоб приховати ділові операції Гантера Байдена.

У президента Байдена залишилося двоє дітей: Гантер Байден і дочка Ешлі Байден. Його син Бо Байден помер у 2015 році від раку, а його дочка Наомі Байден померла немовлям після автомобільної аварії, в якій також загинула перша дружина Джо Байдена.

За словами Аарона Кроуфорда, який спеціалізується на історії президентства в Університеті Теннессі, Хантер Байден, схоже, є першою дитиною чинного президента, якій висунули звинувачення.

За словами фахівця, сім'ї кількох президентів були втягнуті в скандали, включаючи сина Джорджа Буша-старшого Ніла, і брата Річарда Ніксона Дона.

Нагадаємо, в липні 2019 року відбулася телефонна розмова президентів України та США Володимира Зеленського і Дональда Трампа. Як згодом стверджував один із присутніх при розмові, Трамп тиснув на Зеленського, вимагаючи почати розслідування щодо Байдена і компанії Burisma в обмін на військову допомогу США.

Свідчення інформатора стали підставою для початку процедури імпічменту Дональда Трампа, однак 45-му президенту США вдалося зберегти посаду до виборів 3 листопада.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі