Тісна співпраця Хантера Байдена з китайським бізнесом викликає багато питань — Fox News

Поділитися
Тісна співпраця Хантера Байдена з китайським бізнесом викликає багато питань — Fox News
Аналітики вказують на безліч етичних проблем" для Хантера, що здійснює такі операції в Китаї, в той час як його батько був у Білому домі.

Поки Комітет з розвідки США завершив публічну фазу розслідування у справі про імпічмент президента Сполучених Штатів Дональда Трампа, його прихильники республіканці закликають Конгрес розглянути роль сина ексвіце-президента і головного конкурента на президентських виборах 2020 року Джо Байдена, Хантера і його діяльність не лише в Україні, але і в Китаї, повідомляє Fox News.

У республіканців є багато питань, оскільки 49-річний син кандидата в президенти від Демократичної партії, заснував сумнівний приватний фонд для залучення інвестицій.

Протягом майже шести років фірма, пов'язана з Хантером в Китаї, витратила понад 2,5 мільярдів доларів на різні автомобільні, технологічні, енергетичні і гірничодобувні підприємства.

"В той час, коли адміністрація Обами намагалася привернути до себе Азію політикою, Хантер Байден, як і більшість членів родини відомих чиновників, робив те, що називається "наживатися на їх імені", - сказав Гаррі Казианіс, старший директор Центру для національного інтересу.

Як зазначає телеканал, Байден був одним із дев'яти директорів приватної акціонерної компанії Bohai Harvest RST, більш відомої як BHR Partners, яка на 80% належала акціонерам китайського уряду.

Фірма була зареєстрована в грудні 2013 року, менше ніж через два тижні після того, як Байден полетів зі своїм батьком на офіційну зустріч з високопоставленими чиновниками в Китаї, при цьому його адвокат раніше заявляв, що переговори були проведені кількома місяцями раніше.

Через півроку після приходу зв'язки Обама-Байден до влади, у червні 2009 року, Хантер створює ще одну компанію, Rosemont Seneca Partners, партнерами виступають прийомний син сенатора Дж. Керрі Крістофер Хайнц (спадкоємець династії Хайнц) і Девон Арчер, однокласник Хайнца за Йелу. Саме вони заснували спільне інвестиційне підприємство вартістю 1 млрд доларів під назвою Bohai Harvest RST.

Представник Хайнц сказав Fox News, що до 2015 року партнер Хантера, Крістофер володів міноритарним пакетом акцій Rosemount Seneca, але ні він, ні який-небудь бізнес, в якому він був або мав інтерес, не брали участь в угодах китайської Bohai Harvest RST.

"Особа, невідоме і не пов'язане з Хайнцом та його діловими зусиллями, схоже, стало початковим партнером в угоді BHR", - заявив представник. Він зазначив, що публічні записи свідчать про те, що Rosemount Seneca Bohai повністю належала і контролювалася колишнім другом і діловим партнером Хайнца Девоном Арчером.

Ісаак Стоун Фіш, старший науковий співробітник Центру азіатських товариств з відносин між США і Китаєм заявив про те, що Банк Китаю є великим китайським державним банком, контрольованим впливовою Китайської інвестиційної корпорації.

"Хоча він часто приймає рішення, засновані на економічних міркуваннях, він існує, щоб служити інтересам Комуністичної партії Китаю", - додав він.

Фонд Байдена-молодшого фонд швидко здобув популярність у Китаї. Організація отримала "вищі нагороди" на China Venture Awards 2017, в якій генеральний директор Джонатан також був названий одним з 10 кращих інвесторів у сфері злиттів і поглинань 2016 року в Китаї".

Створений в Шанхайській зоні вільної торгівлі майже шість років тому, веб-сайт організації може похвалитися тим, що він був "першим транскордонним інвестиційним фондом прямих інвестицій" і "серед перших у світі приватних фондів прямих інвестицій в Китаї, затверджених Державною радою".

Як зазначається на сайті компанії Байдена: "BHR також бере участь в альтернативних інвестиції в галузі, такі як штучний інтелект, FINTECH, автоматизація та робототехніка".

Але деякі з цих інвестицій з тих пір були предметом суперечок. Незважаючи на все це, Хантеру вдавалося успішно укладати угоди.

У 2015 році BHR придбала за 600 мільйонів доларів Henniges Automotive, мічиганського виробника автомобільних підвісних систем, отримавши 49% частку. За повідомленнями, переговори в основному велися китайської урядової корпорації авіаційної промисловості China Ltd, яка придбала решта 51%. Угода повинна була бути розглянута і схвалена Комітетом з іноземних інвестицій в США, але її не схвалили.

Через рік після закриття угоди експерти та аналітики національної безпеки висловили стурбованість тим, що компанія, яка є великим постачальником військових літаків у Китаї, зламала американські мережі, щоб вкрасти конструкцію літака F-35, і використовувала цю конструкцію для створення власних реактивних винищувачів.

Сенатор зі штату Айови Чак Грассли, зацікавився цим договором і з'ясовує, чи не використовував Хантер Байден свої ділові зв'язки з підозрюваної підтримуваної Китаєм авіаційної компанією.

У листі міністру казначейства Стівену Мнучину в серпні Грассли висловив стурбованість "з приводу процесу, яким Комітет з іноземних інвестицій адміністрації США Обами в США (CFIUS) схвалив придбання", підкресливши "що конфлікт інтересів міг би вплинути на схвалення CFIUS угоди".

"Конгрес та громадськість повинні повністю розуміти процес прийняття рішень, який привів до схвалення Henniges, і ступінь, в якій CFIUS повністю врахував ризики, пов'язані з національною безпекою угоди", - написав він, підкресливши причетних членів сім'ї Байдена.

Тим не менше, інші експерти применшують побоювання з приводу національної безпеки, оскільки вони виявилися в епоху "торговельної війни з Китаєм".

Але на цьому проблеми не пов'язані з Байденом-молодшим і Китаєм не закінчуються.

У 2014 році BHR інвестувала в IPO належить державі China General Nuclear Power Company (CGN), яка займається розробкою ядерних реакторів. Але в квітні 2016 року міністерство юстиції США звинуватило компанію в "змові з метою незаконного участі у виробництві та розробці спеціального ядерного матеріалу без необхідного дозволу Міністерства енергетики США". Міністерство юстиції також звинуватив знаходиться в США інженера-атомника і старшого радника компанії "у змові з метою діяти в Сполучених Штатах як агент іноземного уряду".

Також, в березні 2014 року 69-річний Патрік Хо, партнер Хантера, колишній гонконгський політик і голова аналітичного центру енергетичної компанії CEFEC China, розташованої в Шанхаї, був засуджений до трьох років тюремного ув'язнення за "міжнародне хабарництво і відмивання грошей". Вирок був винесений через 16 місяців після того, як влада США заарештували його.

Як потім стало відомо, молодший Байден, погодився представляти Хо в ув'язненні багатомільйонної угоди зі скрапленим природним газом з CEFC China на прохання Йе Цзянмина, засновника і колишнього голови CEFC. Тоді Байден заявио, що Хо "зовсім не був сумнівним персонажем", а лише потрапив у погану ситуацію.

Юристи Байдена відмовилися коментувати дані ситуації їх клієнта.

Тим не менш, "ділові" відносини вказують на більш широку картину зловживання владою, етики і відомої китайської стратегії використання імен для просування грошово-кредитної програми.

Як зазначає телеканал, робота цих високопоставлених осіб в основному полягає в тому, щоб надати компанії авторитет і престиж і використовувати їх зв'язку. Корпоративна Америка винайшла цю практику, а тепер Китай намагається її імітувати.

Як повідомлялося раніше,13 жовтня, син Байдена покинув свій пост в компанії, щоб не дати приводу для звинувачень його батька у протизаконних діях.

Хантер Байден вирішив залишити посаду керуючої компанії фонду прямих інвестицій, підтримуваного держструктурами КНР, щоб не давати приводу для звинувачень у конфлікті інтересів, йдеться в заяві від імені Хантера Байдена його адвоката Джорджа Месиреса.

За словами адвоката, Хантер Байден не отримав ніякого прибутку під час перебування в раді директорів компанії BHR. В той же час має намір піти у відставку ради директорів компанії до 31 жовтня 2019 року. Він також не буде працювати ні в одній іноземній компанії і не буде входити до правління іноземних компаній, якщо його батько буде обраний президентом.

В інтерв'ю для ABC News, Хантер визнав, що його, ймовірно, не призначили б правління іноземної компанії, якщо б його прізвище не була Байден, але він відкинув припущення президента Трампа про те, що він і його батько вчинили злочини. Також він визнав, що допустив помилку в нездатність передбачати політичні наслідки для кар'єри його батька.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі