Обвинувачений у незаконному зберіганні зброї син президента США Гантер Байден 15 листопада звернувся до судді з проханням викликати до суду колишнього президента Дональда Трампа. Він попросив затвердити повістки для виклику Дональда Трампа і колишніх чиновників Міністерства юстиції, стверджуючи, що колишній президент чинив політичний тиск на кримінальне розслідування проти нього.
Адвокати Байдена стверджують, що були «певні випадки, які свідчать про безперервний, неналежний і упереджений тиск» з боку Трампа на тодішнього генерального прокурора Вільяма Барра і двох його заступників, Джеффрі Розена і Річарда Донох'ю, передає POLITICO.
Хоча звинувачення проти сина президента Джо Байдена були висунуті лише цього року, розслідування щодо його податків і купівлі зброї розпочалося у 2018 році, коли Трамп, республіканець, ще був президентом. У судовому поданні наводяться публічні коментарі Трампа, інформація комісії Палати представників, яка розслідувала напад на Капітолій 6 січня 2021 року, а також деталі з книги Вільяма Барра, в якій він описує наростання напруженості після того, як Трамп намагався чинити на нього тиск щодо статусу розслідування справи Гантера Байдена.
Прохання щодо виклику Трампа до суду з'явилося в той час, коли адвокати ведуть боротьбу у федеральній справі про вогнепальну зброю, порушеній проти Гантера Байдена, якого звинувачують у порушенні законів, що забороняють споживачам наркотиків володіти зброєю (Байден-молодший лікувався в той час від наркоманії). Він не визнав себе винним, і справа наближається до можливого судового розгляду у 2024 році, поки його батько, демократ, який переміг Трампа у 2020 році, веде передвиборчу кампанію за переобрання.
Спеціальний адвокат, який веде цю справу, зазначив, що нові податкові звинувачення можливі у Вашингтоні або в Каліфорнії, де проживає Гантер Байден.
Нагадаємо, у червні Гантер Байден зголосився визнати себе винним за двома звинуваченнями у навмисній несплаті податку на прибуток і укласти угоду зі слідством, яка дозволить йому уникнути засудження за звинуваченнями, пов’язаними зі зброєю. Пізніше ця угода зірвалася.
Новий спікер Палати представників США республіканець Майк Джонсон зайняв більш стриману позицію (ніж його попередник Кевін МакКарті) щодо питання імпічменту президента Джо Байдена – наразі він не бачить достатньо підстав для офіційного оголошення імпічменту.