Двопартійна група законодавців США зустрінеться із президенткою Тайваню — Bloomberg

Поділитися
Двопартійна група законодавців США зустрінеться із президенткою Тайваню — Bloomberg © pixabay/mohamed_hassan
Також законодавці зустрінуться з топ-менеджерами компаній у сфері технологій та індустрії розваг для обговорення впливу Китаю.

Двопартійна група американських законодавців наступного тижня вирушить до Каліфорнії, щоб обговорити занепокоєння щодо Китаю, де вони планують зустрітися з топ-менеджерами компаній у сфері технологій та індустрії розваг, а також з президенткою Тайваню Цай Інвень. Про це повідомляє Bloomberg.

За словами особи, знайомої з планами законодавців, поїздка, яку очолює голова комітету Палати представників з питань Китаю республіканець Майк Галлахер, спрямована на те, щоб зрозуміти, яким чином китайська Комуністична партія впливає на різні частини американського суспільства.  

Близько півдюжини законодавців розпочнуть свою поїздку в середу, 5 квітня, з Лос-Анджелеса, де вони зустрінуться з генеральним директором Walt Disney Бобом Айгером, а також продюсерами і сценаристами, щоб обговорити вимоги Пекіна до американських фільмів в обмін на доступ до китайського ринку, повідомляє співрозмовник.

Законодавці планують дізнатися, як КПК вставляє свій наратив і вичищає небажаний контент не лише у фільмах, що демонструються в Китаї, але й у світовому масштабі, таким чином підриваючи м'яку силу американської культури.

Ця зупинка включатиме зустріч з Цай, яка повернеться з поїздки до країн Центральної Америки. Очікується, що Цай також зустрінеться зі спікером Палати представників республіканцем Кевіном Маккарті. Минулого тижня вона зустрілася з провідним демократом Палати представників Хакімом Джеффрісом у Нью-Йорку.

У четвер, 6 квітня, група зустрінеться з керівниками Google, Microsoft, Palantir Technologies та головним виконавчим директором Apple Тімом Куком.

Спеціальний комітет Палати представників з питань Китаю під керівництвом Галлахера шукає форуми за межами традиційної зали слухань на Капітолійському пагорбі, щоб зрозуміти всі аспекти «стратегічної конкуренції» між двома найбільшими економіками світу.

Розмови комітету з лідерами приватного сектору відбудуться в той час, коли американські компанії в різних галузях економіки переоцінюють свою залежність від Пекіна, а також залежність від споживачів і ланцюгів постачання Китаю.

Останніми тижнями відносини США та Китаю погіршилися через підтримку Пекіном Росії, китайську шпигунську повітряну кулю, що пролетіла над США, та двопартійні заклики у Вашингтоні заборонити популярний додаток TikTok через його китайську материнську компанію ByteDance Inc.

Галлахер і представник Іллінойсу Раджа Крішнамурті, демократ у Комітеті з питань Китаю, який візьме участь у поїздці, стали співавторами одного з кількох законопроектів, спрямованих на блокування TikTok у США.

Особливе занепокоєння викликають деякі галузі, зокрема фармацевтика, рідкоземельні мінерали, штучний інтелект і квантові обчислення, повідомила особа, знайома з планами комітету.

Розмови будуть зосереджені на тому, як уряд США і приватний сектор повинні працювати разом, щоб протистояти загрозі з боку Китаю.

Раніше повідомлялося, що США шляхом експортного контролю намагатимуться обмежити китайське виробництво чіпів пам'яті без спеціалізованого військового застосування. Обмеження передбачають заборону на постачання американського обладнання для виробництва мікросхем на заводи в Китаї, які виробляють передові мікросхеми NAND.

Крок адміністрації Байдена щодо блокування експорту передових комп'ютерних чіпів до Китаю сигналізує про новий етап у відносинах між двома найбільшими економіками світу. Це гостра конкуренція за звання провідної технологічної та військової держави світу, пише AP NEWS.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі