Чиновники США та ЄС обговорять політику щодо Китаю та торговельну напруженість — Reuters

Поділитися
Чиновники США та ЄС обговорять політику щодо Китаю та торговельну напруженість — Reuters © Deutsche Welle
Також буде обговорюватися співпраця у галузі штучного інтелекту.

У вівторок, 30 травня, високопоставлені чиновники США і ЄС зустрінуться у Швеції, щоб обговорити, як краще вести справи з Китаєм і співпрацювати в галузі штучного інтелекту та інших технологій майбутнього. Крім того, сторони обговорять скарги ЄС на тарифи часів колишнього президента США Дональда Трампа й американські «зелені» субсидії. Про це повідомляє Reuters.

Державний секретар США Ентоні Блінкен і віцепрезидент Європейської комісії Маргрете Вестагер візьмуть участь у четвертій міністерській зустрічі Ради з торгівлі та технологій, яка триватиме два дні у Швеції.

У зустрічі також візьмуть участь міністр торгівлі США Джина Раймондо, торговий представник Штатів Кетрін Тай і віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс.

Теми, викладені у проєкті спільної заяви, включають співпрацю щодо впровадження мінімальних стандартів для генеративних алгоритмів ШІ, таких як ChatGPT, а також експортний контроль і моніторинг інвестицій.

Пекін буде в центрі уваги зустрічі, хоча слово «Китай» зустрічається в проєкті спільної заяви лише двічі - щодо неринкових практик і дезінформації.

Дипломати кажуть, що Вашингтон наполягав на формулюваннях, що перегукуються з деякими занепокоєннями, висловленими на нещодавній зустрічі лідерів G7.

Зустріч на півночі Швеції відбувається саме тоді, коли Єврокомісія презентує свою Стратегію економічної безпеки, яка, як очікується, міститиме заходи, спрямовані на запобігання доступу таких конкурентів, як Китай, до найбільш чутливих технологій.

Брюссель прагне бачити співпрацю для стимулювання «зеленої» торгівлі, наприклад, взаємне визнання продукції, хоча США і ЄС не планують укладати угоду про вільну торгівлю.

Це призвело до того, що виробники з ЄС залишилися без деяких переваг «зелених» субсидій, передбачених Законом США про зниження інфляції на суму 369 мільярдів доларів.

ЄС прагне досягти прогресу із США в укладенні угоди щодо критично важливих мінералів, які використовуються для електромобілів. Блок також хоче досягти прогресу в укладенні угоди про «зелену сталь», спрямованої на подолання надлишкових виробничих потужностей, яка необхідна до кінця жовтня, щоб запобігти поверненню тарифів на сталь і алюміній, запроваджених колишнім президентом США Дональдом Трампом і призупинених у 2021 році після того, як він залишив свою посаду.

Раніше повідомлялося, що торговий представник США Кетрін Тай зустрілася з міністром торгівлі Китаю Ван Вентао в кулуарах конференції Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва у Детройті. Тай висловила стурбованість діями Пекіна проти американських компаній, а також його "неринковим" підходом до економіки та торговельної політики.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі