Блінкен відвідає Близький Схід з метою досягнення припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАС

Поділитися
Також держсекретар США наголошуватиме на збільшенні гуманітарної допомоги Сектору Гази. 

Державний секретар США Ентоні Блінкен відвідає Близький Схід цього тижня з метою досягнення угоди про припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАС, а також звільнення заручників, утримуваних палестинським угрупуванням. Про це повідомляє Reuters.

Блінкен заявив, що метою його поїздки є зустрічі з вищим керівництвом Саудівської Аравії та Єгипту для обговорення “правильної архітектури тривалого регіонального миру".

Серед тем, які він обговорюватиме з саудівськими та єгипетськими посадовцями, - надання більшої гуманітарної допомоги Сектору Гази, а також післявоєнного майбутнього для анклаву.

"Сто відсотків населення Гази потребує гуманітарної допомоги", - сказав Блінкен, додавши, що Ізраїль повинен надавати пріоритетну допомогу тим, хто її відчайдушно потребує.

Гостра нестача продовольства в деяких частинах Сектору Гази вже перевищила рівень голоду, і без негайного припинення вогню й постачання продовольства в райони, ізольовані внаслідок бойових дій, масова загибель людей неминуча.

"Ми також наголосили Ізраїлю на необхідності мати план для Гази після завершення конфлікту, що, як ми сподіваємося, станеться якомога швидше, який відповідатиме потребам Ізраїлю в обороні й гарантуватиме, що 7 жовтня більше ніколи не повториться", - додав Блінкен.

Ізраїль заявив, що намагатиметься "наповнити" Сектор Гази гуманітарною допомогою з різних пунктів в'їзду, оскільки зростає глобальний тиск на тлі проблеми голоду в анклаві.

Бойові дії в Секторі Гази призвели до гуманітарної кризи в анклаві та спровокували зростання напруженості у відносинах Ізраїлю з США та Європою. Нещодавно американський президент Джо Байден заявив, що ізраїльський прем'єр Беньямін Нетаньягу має "право захищати Ізраїль і продовжувати переслідувати ХАМАС”, але повинен приділяти більше уваги збереженню життів мирного населення анклаву. 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі