Блінкен назвав одну з головних цілей візиту в Китай

Поділитися
Блінкен назвав одну з головних цілей візиту в Китай © Офіс президента
Головний дипломат США вважає поїздку в Пекін важливим кроком. 

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що однією з головних цілей його поїздки до Пекіна є налагодження "відкритої і потужної комунікації" з китайськими офіційними особами. Про це повідомляє KYODO NEWS.

За словами Блінкена, такий розвиток подій є необхідним для решти світу, щоб Сполучені Штати і Китай могли "відповідально" управляти своїми розбіжностями, усунути хибні уявлення та уникнути прорахунків.

"Інтенсивна конкуренція вимагає стійкої дипломатії, щоб гарантувати, що конкуренція не переросте в конфронтацію або конфлікт", - заявив Блінкен у Вашингтоні після зустрічі зі своїм сінгапурським колегою, за кілька годин до початку першої з 2018 року поїздки держсекретаря США до Китаю.

Після місяців ескалації напруженості між двома країнами Блінкен має провести серію переговорів з китайськими високопосадовцями протягом двох днів, починаючи з неділі,18 червня. Поїздка також може включати зустріч із лідером Китаю Сі Цзіньпіном наприкінці візиту.

Ця поїздка була узгоджена президентом США Джо Байденом і Сі в листопаді минулого року під час зустрічі в Індонезії з метою сприяння більш активній комунікації на високому рівні між двома країнами, попри розбіжності з різних питань та інтенсивне географічне суперництво, особливо в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Спочатку планувалося, що Блінкен відвідає Пекін у лютому, але Сполучені Штати раптово відклали цей візит після того, як над країною пролетіла китайська повітряна куля-шпигун.

На спільній прес-конференції з міністром закордонних справ Сінгапуру Вівіан Балакрішнан головний американський дипломат заявив, що його поїздка має ще дві важливі цілі.

За його словами, вони полягають у просуванні інтересів і цінностей США, в тому числі у відвертій розмові про "реальні занепокоєння з низки питань", а також у вивченні потенційних сфер співпраці, де інтереси двох країн перетинаються, таких як глобальна економічна стабільність і зміна клімату.

Американські чиновники заявили, що не очікують прориву у складних і заплутаних відносинах країни з Китаєм лише від поїздки Блінкена. Але очікують, що цей візит прокладе шлях до посилення комунікації між вищими посадовими особами США та Китаю на всіх рівнях.

Сам Блінкен назвав візит важливим кроком, але додав, що попереду ще багато роботи.

Хоча відновлення зв'язку між військовими вважається найбільш складним завданням, американські офіційні особи передбачають візит до Китаю міністра фінансів Джанет Єллен і міністра торгівлі Джини Раймондо, щоб обговорити економічні питання, які будуть розглядатися в недалекому майбутньому. А Байден повідомляв, що знову поговорить з Сі у відповідний час.

Сінгапурський дипломат заявив, що ця поїздка "дуже важлива", оскільки майже всі глобальні проблеми, включаючи пандемії і навіть кібербезпеку, вимагають від США і Китаю "працювати на одній хвилі і бути ключовими стовпами глобальної системи".

Але Балакрішнан додав, що не слід покладати "надмірні очікування" на майбутні зустрічі, оскільки між Сполученими Штатами і Китаєм існують фундаментальні відмінності у світогляді і цінностях.

Раніше повідомлялося, що адміністрація президента США Байдена намагається ускладнити для Китаю можливість відмовитися від комунікації, закликаючи до зустрічей і телефонних дзвінків — стратегія, спрямована на послаблення напруженості між країнами і зображення китайського лідера Сі Цзіньпіна як непоступливого, якщо він відмовиться від співпраці. Однак критики адміністрації Байдена кажуть, що через таку стратегію Вашингтон виглядає слабким.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі