Більшість американців помилково вважають, що США перебувають у рецесії, звинувачуючи в цьому Байдена — опитування

Поділитися
Більшість американців помилково вважають, що США перебувають у рецесії, звинувачуючи в цьому Байдена — опитування © EPA/ CHRIS KLEPONIS / POOL
Це тривожний сигнал для планів Байдена з переобрання.

Троє з п'яти американців помилково вважають, що США перебувають в економічній рецесії, та більшість звинувачують у цьому адміністрацію президента Джо Байдена, згідно з опитуванням Harris, проведеним для The Guardian

Опитування виявило стійкий песимізм щодо економіки з наближенням дня виборів президента в США, а також багато хибних уявлень, зокрема:

  • 55% опитаних вважають, що економіка США скорочується, а 56% думають, що Штати переживають рецесію, хоча найширший показник економіки, валовий внутрішній продукт США (ВВП), зростає;
  • 49% американців вважають, що фондовий індекс S&P 500 знизився за рік, хоча індекс виріс приблизно на 24% у 2023 році і зріс більш ніж на 12% цього року;
  • 49% респондентів вважають, що безробіття в США досягло 50-річного максимуму, хоча рівень безробіття не перевищує 4%, що є майже 50-річним мінімумом.

Багато американців покладають провину за стан економіки на Байдена: 58% опитаних заявили, що економіка погіршується через неефективне управління з боку адміністрації президента. 

Переважна більшість респондентів, 72%, вважають, що інфляція в США зростає. Насправді ж рівень інфляції знизився з постковідного піку в 9,1% і коливається в межах 3-4% на рік.

Рецесія зазвичай визначається зниженням економічної активності. Однак ВВП США зростав протягом останніх кількох років, за винятком короткого скорочення у 2022 році, яке не вважалося рецесією.

Зокрема, спад був у 2020 році, на початку пандемії COVID-19, але з того часу економіка США значно зросла. Безробіття досягло історичного мінімуму, заробітна плата зростає, а споживчі витрати залишаються високими.

Однак шлях до відновлення був складним, здебільшого через інфляцію та підвищення процентних ставок Федеральним резервом для стримування високих цін.

Хоча інфляція значно знизилася після свого піку в 2022 році, чиновники продовжують стверджувати, що вона залишається високою, оскільки перевищує цільовий показник ФРС у 2% на рік. Після бурхливого зростання інфляції та високих процентних ставок американські виборці не впевнені, що буде далі. Споживча довіра впала до шестимісячного мінімуму в травні.

Отже, хоча економічні дані, такі як ВВП, свідчать про міцність економіки США, існує стійкий розрив між реальністю, представленою в цих даних - те, що економісти використовують для оцінки здоров'я економіки, і “емоційною реальністю”, яка лежить в основі того, як американці ставляться до економіки. Згідно з опитуванням, 55% вважають, що економіка країни лише погіршується.

Хоча інфляція знизилася, ціни знаходяться на вищому рівні, ніж кілька років тому. І вони продовжують зростати, хоча й повільніше, ніж на піку інфляції.

Американці, очевидно, досі оговтуються від зростання цін. Під час опитування 70% сказали, що найбільше економічне занепокоєння викликає вартість життя. Приблизно такий самий відсоток людей, 68%, заявили, що інфляція займає перше місце в їхніх думках.

Нове опитування виявило незначні зміни в економічних поглядах американців порівняно вереснем 2023 року.

Аналогічний відсоток респондентів погодився, що "важко радіти позитивним економічним новинам, коли щомісяця відчуваються фінансові труднощі", і що стан економіки гірший, ніж розповідають ЗМІ.

Ще одна річ, яка не змінилася: погляди на економіку значною мірою залежать від того, до якої політичної партії належать респонденти. 

Республіканці значно частіше говорили про погіршення стану економіки, ніж демократи. Переважна більшість республіканців вважають, що економіка скорочується, а інфляція зростає. Значний, але менший відсоток демократів, менше 40%, вважають так само.

Очікувано, що більше республіканців, ніж демократів, упевнені, що економіка погіршується через неефективне управління адміністрації Байдена.

У чому сходяться і республіканці, й демократи: вони не знають, кому довіряти в питанні економічної аналітики. Як у вересні, так і в травні більшість респондентів - понад 60%, висловили скептицизм щодо економічних новин.

Економіка продовжує залишатися головним викликом для Байдена в його кампанії з переобрання на другий термін. Хоча він намагався рекламувати "байденоміку" та свої внутрішні економічні досягнення, 70% республіканців і 39% демократів, схоже, вважають, що він погіршує економічну ситуацію в країні.

Однак опитування принесло не лише погані новини для президента США, є й позитивні моменти. Зокрема, виборці-республіканці були дещо оптимістичнішими щодо довгострокових наслідків "байденоміки", ніж у вересневому опитуванні. Четверо з десяти республіканців, що на 11% більше, вважають, що "байденоміка" матиме позитивний довготривалий вплив, тоді як 81% демократів сказали те саме. 

Але навіть попри ці невеликі тенденції схвалення, песимізм щодо економіки загалом є повсюдним. Байдену буде нелегко переконати виборців бути оптимістичнішими.

На виборах президента США цього року очікується реванш демократа Джо Байдена та республіканця Дональда Трампа, оскільки вони обидва вже набрали достатню кількість делегатів на праймеріз, щоб стати кандидатами від своїх партій. За даними опитування Bloomberg News/Morning Consult, проведеного у травні, Трамп випереджає Байдена на 4% в семи ключових “хитких” штатах. З квітня Байден зміцнив позиції в деяких штатах. 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі