Байден зустрівся з президентом Індонезії напередодні саміту з Сі Цзіньпіном 

Поділитися
Байден зустрівся з президентом Індонезії напередодні саміту з Сі Цзіньпіном  © EPA/Al Drago /POOL
Сполучені Штати та Індонезія домовилися про нову співпрацю в оборонній сфері.

Лідери Сполучених Штатів та Індонезії у понеділок, 13 листопада, провели переговори, які підготують основу для першої за рік особистої зустрічі президента США Джо Байдена з китайським лідером Сі Цзіньпіном пізніше цього тижня. Про це повідомляє Reuters.

Байден привітав президента Індонезії Джоко Відодо в Білому домі, обидва лідери готуються до саміту країн Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) у Сан-Франциско, під час якого, зокрема, Вашингтон сподівається зменшити напругу з Пекіном. Очікується, що Байден зустрінеться з Сі в середу, 15 листопада.

Сполучені Штати та Індонезія домовилися про нову співпрацю в оборонній сфері, включаючи кібербезпеку, спільні навчання і протидію ядерним загрозам, повідомив Білий дім. Що стосується зміни клімату, вони домовилися про зусилля з підтримки електромережі та поліпшення якості повітря.

Раніше агентство Reuters повідомляло, що обидві країни працюють над просуванням потенційного партнерства у сфері видобутку корисних копалин, зосередженого на нікелі, який використовується в акумуляторах електромобілів.

Але адміністрація Байдена все ще стурбована екологічними, соціальними та управлінськими стандартами в Індонезії і вивчає, як може працювати така угода. За словами одного з американських чиновників, обидві сторони представлять план, який підготує країни до переговорів щодо цього питання.

У понеділок Білий дім заявив, що Байден оголосить про підписання меморандуму про взаєморозуміння між двома сторонами щодо сталого розвитку енергетики та видобутку корисних копалин.

Джакарта і Вашингтон офіційно перевели відносини на найвищий дипломатичний рівень у межах зустрічі лідерів.

Очікується, що президенти двох країн також обговорять дипломатичні зусилля Індонезії щодо врегулювання конфлікту в М'янмі, де військові захопили владу в результаті перевороту у 2021 році і де зараз тривають зіткнення хунти з повстанськими альянсами.

Президент Індонезії також наполягав на тому, щоб Байден вжив заходів для припинення війни Ізраїлю з ХАМАС.

Як і деякі з її сусідів у Південно-Східній Азії, Індонезія економічно пов'язана з Китаєм, країна також вирішує територіальні суперечки зі своїм більшим сусідом і хоче уникнути втягування у протистояння між Вашингтоном і Пекіном.

Раніше повідомлялося, що президент США Джо Байден під час зустрічі з лідером Китаю Сі Цзіньпіном наполягатиме на відновленні комунікації між американськими і китайськими військовими. 

Обидві сторони намагаються відновити зусилля зі стабілізації відносин на тлі зростання напруженості з таких питань, як військова активність Китаю поблизу Тайваню, а також обмеження США на експорт чіпів.  Байден також обговорить із Сі війну РФ проти України.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі