Адміністрація Джо Байдена погодила проєкт буріння нафти "Уіллоу" американської компанії ConocoPhillips. Він передбачає буріння на трьох із п'яти точок на площі на 68 тисяч акрів менше, аніж планувалося спочатку. Про це йдеться у заяві міністерства внутрішніх справ США.
Прихильники даного проєкту повідомляють, що завдяки йому з'являться тисячі нових робочих місць, підвищиться дохід населення, буде посилено енергетичну безпеку США.
Та проєкт викликав і повстання онлайн-активізму проти нього, включаючи понад мільйон листів, написаних до Білого дому на знак протесту даного проєкту, і петицію Change.org з мільйонами підписів. Крім цього, екоактивісти планують подавати позов до суду. CNN пише, що проєкт генеруватиме достатньо нафти, щоб вивільнити 9,2 мільйона метричних тонн вуглецевого забруднення, що нагріває планету, щороку – це еквівалентно доданню на дороги 2 мільйонів автомобілів, що працюють на газі.
В свою чергу Білий дім оголосив, разом з погодженням проєкту, про новий захист федеральних земель і вод на Алясці – загалом адміністрація вживатиме заходів для захисту до 16 мільйонів акрів від майбутньої оренди викопного палива. Захист поширюватиметься на місця, які є важливими середовищами існування для ведмедів грізлі, білих ведмедів, карібу та перелітних птахів.
При цьому екоактивісти розкритикували адміністрацію Байдена за її схвалення "Уіллов" і заявили, що посилення захисту для інших арктичних регіонів не усуне шкоду, яку завдасть даний проєкт. До того ж він суперечить цілям адміністрації Байдена скоротити забруднення клімату вдвічі до 2030 року.
Ти часом війна Росії проти України вже завдала збитків нашій державі на суму понад 2 трильйони гривень. І це лише що стосується довкілля.