Байден обговорить ядерну загрозу з боку КНДР на зустрічі з президентом Південної Кореї — Reuters

Поділитися
Байден обговорить ядерну загрозу з боку КНДР на зустрічі з президентом Південної Кореї — Reuters © скриншот видео
Президент США підкреслить готовність Вашингтона захистити Сеул.

На зустрічі з лідером Південної Кореї Юн Сок Йолем наступного тижня президент США Джо Байден пообіцяє «суттєві» кроки, щоб підкреслити прихильність США до стримування загрози ядерної атаки КНДР на Південну Корею. Про це повідомляє Reuters.

«Ми надзвичайно інтенсивно працюємо з Південною Кореєю, щоб вжити необхідних заходів для зміцнення як громадської думки, так і реальності наших зобов'язань», - сказав чиновник США.

Він вважає одним з найбільших досягнень США те, що низка країн Індо-Тихоокеанського регіону, які могли б створити ядерну зброю, вирішили не робити цього через захист так званої «ядерної парасольки» Сполучених Штатів.

«Ми дуже чітко заявили, що наша прихильність до ядерного стримування залишається незмінною для Південної Кореї», - сказав чиновник, на умовах анонімності.

«Президент Байден буде говорити про суттєві кроки, щоб підкреслити та оновити це, дати зрозуміти, що ніхто не має сумнівів у нашій відданості Південній Кореї, навіть на тлі провокацій з боку Північної Кореї, брязкання зброєю з боку Росії і, відверто кажучи, амбіцій щодо нарощування ядерної зброї з боку Китаю», - додав він.

Візит Юна, що розпочинається в понеділок, 24 квітня, відбудеться в той час, коли все більше жителів Південної Кореї заявляють, що їхня країна повинна розвивати власний ядерний арсенал для захисту від нападу з боку ядерної Північної Кореї та її арсеналу ракет і бомб.

Урядовець США не деталізував заплановані кроки, зазначивши лише, що вони включатимуть «різноманітні речі, починаючи від певних видів розрахунків і закінчуючи нашою фактичною діяльністю, а також деякими зобов'язаннями на високому рівні між Сполученими Штатами і Південною Кореєю».

Згідно з опитуванням, оприлюдненим 6 квітня Інститутом політичних досліджень Асан у Сеулі, 64,3% жителів Південної Кореї підтримали розробку ядерної зброї, 33,3% висловилися проти.

Опитування показало, що 52,9% респондентів були впевнені, що Сполучені Штати застосують ядерну зброю для захисту Південної Кореї у випадку ядерної атаки з боку Північної Кореї. Але ця цифра впала до 43,1%, коли респондентів запитали, чи вважають вони, що США ризикнуть своєю безпекою, щоб захистити Південну Корею, а 54,2% відповіли, що США не підуть на такий ризик.

Другий чиновник заявив, що Сполучені Штати вітають роль, яку Південна Корея відіграла у підтримці України, і «вітатимуть додаткові кроки, які вона, можливо, захоче зробити».

«Але ми також визнаємо, як і кожна країна, що вони повинні приймати ці рішення на основі власних розрахунків», - додав він.

За словами чиновника США, ситуація з правами людини в Північній Кореї, на якій Юн зробив акцент, ймовірно, буде предметом обговорення на зустрічі.

Нещодавно в інтерв'ю Reuters Юн вперше натякнув на можливість зміни своєї позиції щодо надання зброї Україні, заявивши, що його уряд не зможе наполягати лише на гуманітарній або фінансовій підтримці у випадку широкомасштабного нападу на цивільне населення або ситуації, з якою міжнародна спільнота не може змиритися.

Росія вже пригрозила, що надання військової допомоги Україні означатиме, втягнення Сеула в конфлікт, натякнувши, що РФ може передати зброю КНДР.

За словами чиновника США, зустріч президентів відображає високу оцінку Байденом сильного лідерства Юна та його зближення з Японією, іншим ключовим союзником Штатів у Північно-Східній Азії.

Байден також високо оцінить великі південнокорейські технологічні інвестиції в США з моменту його вступу на посаду, які зараз наближаються до 100 мільйонів доларів, сказав чиновник.

Раніше міністр об'єднання Південної Кореї Квон Янг Се заявив, що не можна виключати можливість здійснення КНДР «високоінтенсивної» провокації напередодні майбутнього візиту президента Південної Кореї Юн Сок Йоля до США. 

Нещодавно лідер Північної Кореї Кім Чен Ин закликав своїх вчених-ядерників збільшити виробництво матеріалу для виготовлення зброї та розширення ядерного арсеналу. На головному ядерному об’єкті Північної Кореї було зафіксовано високу активність.

А міністр закордонних справ Північної Кореї Чхве Сон Хуей заявила, що Сполучені Штати та Захід не мають права сперечатися про статус КНДР як ядерної держави. За її словами, статус Північної Кореї як ядерної держави «остаточний і незворотній».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі