Адміністрація Байдена роздумує над забороною на імпорт збагаченого урану з Росії ‒ Bloomberg

Поділитися
Адміністрація Байдена роздумує над забороною на імпорт збагаченого урану з Росії ‒ Bloomberg © EPA/ERIK S. LESSER
Росія постачає майже 25% урану для американських реакторів.

Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість заборонити імпорт збагаченого російського урану, використовуючи виконавчу владу, оскільки зусилля Конгресу щодо блокування поставок Кремлем реакторного палива пробуксовують.

Про це пише Bloomberg із посиланням на неназвані джерела.

Проте жодних рішень з цього питання не прийнято. Адміністрація президента і представники ядерної промисловості вважають за краще, щоб цим питанням займався Конгрес, тому що скасувати закон важче, ніж скасувати дії, зроблені за допомогою виконавчої влади.

«Ми продовжуємо закликати Конгрес зробити цей крок, який забезпечить впевненість промисловості, союзників і партнерів у тому, що США прийняли чітке рішення створити безпечний ланцюжок поставок ядерного палива, незалежний від впливу супротивника, на десятиліття вперед», ‒ йдеться в заяві Ради національної безпеки.

За даними Міністерства енергетики, Росія постачає майже чверть збагаченого урану, який використовується для живлення понад 90 американських комерційних реакторів, що робить її іноземним постачальником №1. Ці продажі приносять Росії приблизно 1 мільярд доларів на рік, і Білий дім заявив, що залежність від російських джерел урану «створює ризик для економіки США». Водночас заміщення цих поставок може бути складним завданням і призвести до підвищення вартості збагаченого урану на 20%.

Нагальності цьому питанню додає те, що 2,7 мільярда доларів, виділених Конгресом на початку цього року на підтримку вітчизняної уранової промисловості, залежать від того, чи будуть введені обмеження або заборона на збагачений російський уран, чи то законодавчо, чи то адміністративним шляхом.

Законодавство, прийняте голосуванням у грудні, забороняє імпорт збагаченого російського урану, водночас дозволяє імпорт палива для реакторів до 2028 року, щоб дати комунальним підприємствам час для пошуку альтернативних поставок. Але спроба Сенату швидко наслідувати цей приклад була заблокована сенатором-республіканцем від Техасу Тедом Крузом.

Нагадаємо, організація ООН з нагляду за ядерною безпекою попередила, що швидкого способу послабити контроль Росії над ланцюжками ядерних поставок не існує, а загроза дострокового розриву зв'язків завдасть шкоди світовим енергетичним ринкам.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі