Під час своєї передвиборчої кампанії Дональд Трамп пообіцяв очистити армію від генералів, які, зосереджені на питаннях расової та соціальної справедливості. Тепер, коли він виграв вибори, в Пентагоні виникає питання, чи піде він набагато далі.
Очікується, що під час другого терміну ставлення Трампа до військових лідерів буде більш критичним, після того, як він зіткнувся з опором з боку Пентагону, зокрема через його скептицизм щодо НАТО та готовність використовувати війська для придушення протестів на вулицях США, зазначає Reuters.
"Він знищить Міністерство оборони, відверто кажучи. Він прийде і звільнить генералів, які відстоюють конституцію", — сказав Джек Рід, демократ, який очолює Комітет Сенату з питань збройних сил.
Деякі нинішні та колишні посадовці побоюються, що команда Трампа може націлитися на нинішнього голову Об'єднаного комітету начальників штабів, генерала ВПС США Сі Кея Брауна, авторитетного колишнього пілота-винищувача і воєначальника, який тримається осторонь політики. Обраний віцепрезидент Трампа, Джей Ді Венс, як сенатор минулого року голосував проти затвердження Брауна на посаді вищого військового офіцера США.
"Якщо люди у вашому власному уряді не слухаються вас, ви повинні позбутися їх і замінити людьми, які реагують на те, що намагається зробити президент", — повідомив Венс в інтерв'ю Такеру Карлсону перед виборами.
Високопоставлений представник оборонного відомства США на умовах анонімності повідомив агентству Reuters, що в Пентагоні зростає занепокоєння тим, що Трамп витіснить з відомства кар'єрних цивільних службовців.
Кар'єрні державні службовці є одними з майже 950 тисяч невійськових співробітників, які працюють у збройних силах США і в багатьох випадках мають багаторічний спеціалізований досвід. Під час передвиборчої кампанії Трамп пообіцяв надати собі повноваження скоротити федеральну робочу силу в усьому уряді.
Нагадаємо, що новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що не запрошуватиме до своєї нової команди колишнього кандидата в президенти від Республіканської партії Ніккі Гейлі та колишнього держсекретаря Майка Помпео. Обоє так чи інакше були прибічниками України.