Авторські тести

10 питань про освіту

Освіта дає державі найважливіший ресурс — людський капітал. Саме від нього залежить розвиток країни, її конкурентоспроможність і здатність відповідати на виклики, які стоять перед нами і всім світом. Без якісної освіти ми не можемо розраховувати на конкурентоспроможну економіку, високотехнологічне виробництво. Недарма ж кажуть, що саме в Міністерстві освіти стоїть ксерокс нових людей та ідей.

Та, на превеликий жаль, освіта, як і наука, з якою вона пов’язана, почувається Попелюшкою у державній політиці. Про неї згадують найчастіше перед виборами, здобуваючи політичні бали з допомогою популістських заяв чи обіцянок. «Ми приречені робити популярні речі», — казав один із міністрів освіти. І це сумно.

А ще освіта — це можливості для зловживань. Фабрики липових дисертацій, схеми із друком підручників, продаж дипломних і курсових — скільки таких схематозів ми бачили за тридцять років.

Однак разом з тим нам є чим пишатися. Наші учні прославляють Україну на міжнародних олімпіадах, наші вчені роблять відкриття, наші університети потрапляють до міжнародних рейтингів. І нехай їх поки що мало, це лише початок.

Оскільки з освітою так чи інакше стикається кожен із нас ( і як студент, і як мама чи тато школяра), нам здається, що ми все про неї знаємо. Та чи так це? Ви можете перевірити, пройшовши наш тест.

10 питань про освіту
Авторські тести

10 питань про освіту

Наступне питання

10 питань про освіту

0/10