Авторські тести

10 запитань про реалії оборонно-промислового комплексу

Оборонно-промисловий комплекс країни до 30 року набуття Україною незалежності не став, на жаль, драйвером економічного зростання. 

Державний сектор оборонної промисловості стрімко втрачає технологічний, конструкторський та інженерний потенціал. На сьогодні більшість вітчизняних науково-дослідних установ не проводять фундаментальних і науково-прикладних досліджень для розробки критичних технологій у сфері оборони та безпеки. Практично на всіх підприємствах ОПК фіксується відсутність серійного й крупносерійного виробництва.

Позитивна тенденція на цьому тлі — збільшення кількості підприємств приватного сектору економіки, у тому числі тих, що беруть участь у реалізації оборонного замовлення.

Назвавши себе «першим відкритим майданчиком об'єднання замовників і виробників із метою реалізації передових технологій сектору оборони та безпеки за стандартами НАТО», реінкарноване за образом і подобою колишнього міністерства промислової політики нове відомство — Мінстратегпром так і не створило умов для повноцінної імплементації закону «Про оборонні закупівлі», написаного за участі експертів НАТО. Це міністерство — десята спроба влади за 30 років побудувати систему управління оборонно-промисловим комплексом.

Слід зазначити, що на сьогодні державне замовлення не стало стимулятором розвитку ОПК. Водночас експорт продукції оборонних підприємств є практично єдиним фактором підтримки їхнього стабільного фінансово-економічного стану.

Тому до уваги читачів пропонується невеликий тест, більшість запитань якого базується на найхарактерніших для ОПК тенденціях.

10 запитань про реалії оборонно-промислового комплексу
Авторські тести

10 запитань про реалії оборонно-промислового комплексу

Наступне питання

10 запитань про реалії оборонно-промислового комплексу

0/10
Наступний тест