Урядовий квартал: «Київ-Сіті»

Поділитися
Ідея створити урядовий квартал (УК) вже обговорювалася в «ДТ». Її суть — у будівництві комплексу о...

Ідея створити урядовий квартал (УК) вже обговорювалася в «ДТ». Її суть — у будівництві комплексу офісних споруд на одному майданчику й переселенні туди органів виконавчої та судової влади з центральної частини Києва з подальшим використанням вивільнених приміщень у культурно-туристичних цілях. Площа, яку займають міністерства й відомства, судові органи в будинках в історичному центрі Києва, становить 135—145 тис. кв. м. Ми виходимо з того, що офісні приміщення для органів центральної влади займатимуть приблизно таку саму площу.

Для забезпечення фінансування будівництва інфраструктури й офісних приміщень для державних органів пропонується в цьому самому кварталі розмістити офісні споруди бізнес-сектора площею 270—280 тис. кв. м. Частину офісних площ для бізнес-структур пропонується продати ще на етапі проектування й будівництва. Іншу частину — здавати в оренду після введення в експлуатацію УК.

Також доцільно включити до складу УК низку великих об’єктів культурного, розважального й торговельного профілю, зокрема багатофункціональний концертно-розважальний комплекс, що відповідає вимогам міжнародних конкурсів і форумів.

Проект орієнтовано на виконання таких цілей:

— звільнити місця в центрі міста для будівництва й реконструкції готелів, об’єктів культурного та спортивного призначення;

— розвантажити транспортні шляхи та стоянки в центрі столиці;

— поліпшити умови роботи державних службовців;

— підвищити ефективність роботи держслужбовців за рахунок збільшення можливостей використання горизонтальних зв’язків;

— точніше визначити єдині стандарти ефективності роботи держслужбовців міністерств і відомств;

— знизити дефіцит офісних приміщень для корпоративного сектора в Києві;

— оптимізувати та скоротити витрати на обслуговування діяльності міністерств і відомств за рахунок об’єднання низки функцій (охорони, інформатизації, зв’язку, опалення, експлуатації будинків).

Розміщення УК таких розмірів у районах, які прилягають до центру, у принципі неможливе. У спальних районах відповідних зручних майданчиків також не залишилося. Основні вимоги до майданчика:

— відсутність сторонніх поза профільними будівлями всередині групи урядових офісних будинків УК;

— можливість створення зручних транспортних розв’язок у різних напрямках;

— час їзди до міжнародного аеропорту (Борисполя) у межах 30—40 хвилин у годину пік;

— наявність станції метро;

— наявність потужних інженерних комунікацій або на самому майданчику, або поблизу нього.

З огляду на ці вимоги, майданчики, потенційно придатні для будівництва, можна розділити на дві категорії:

— на місці наявних промислових зон («Більшовик», Теличка та ін.);

— на околиці Києва, на відстані однієї-двох станцій метро від станцій «Лісова», «Бориспільська», «Героїв Дніпра», кінцева станція метро Подільсько-Воскресенської лінії на лівому березі.

Нам видається найпривабливішим варіант розмістити урядовий квартал на околиці міста. Наявні проблеми цілком піддаються розв’язанню. Метро на Оболоні та в напрямку Борисполя — неглибокого залягання, й будівництво ще однієї станції не коштуватиме дуже дорого. Наземне метро в напрямку Броварів буде ще дешевше. Загальне збільшення витрат передбачається компенсувати за рахунок збільшення частки будівництва офісних будинків для приватного сектора, торговельних і культурно-спортивних об’єктів.

Орієнтуючись на розміщення УК на околиці міста, відповідну вартість землі і спорудження будинків, ми пропонуємо робити урядові споруди невисокими — 6—9 поверхів (будинки середньої поверховості дешевші в експлуатації), у разі радіального компонування — розташувати будинки каскадом, забезпечивши вид на озеро або галявину з верхніх поверхів наступних споруд; забезпечити вищий рівень безпеки за можливих надзвичайних подій.

Офісні будинки корпоративного сектора пропонуємо споруджувати баштового типу в 22—24 поверхи. Така поверховість дасть можливість розмістити в кварталі достатню кількість офісних площ, продаж яких цілком компенсує витрати на будівництво урядового кварталу в цілому.

Ще на етапі створення концепції доцільно зарезервувати низку територій, що прилягають до кварталу. Очевидна й необхідність спорудження в майбутньому кварталу службового житла для державних службовців, кількох готелів для відряджених, допоміжних будинків. Також заздалегідь слід потурбуватися про місце під вертолітний майданчик.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі