НЕЗВИЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Поділитися
З дуже незвичною енциклопедією можна ознайомитися в Інтернеті на сайті www.wikipedia.com. Починаючи з січня нинішнього року, понад 100 добровольців з усього світу щодня розміщують там свої статті найрізноманітнішої тематики...

З дуже незвичною енциклопедією можна ознайомитися в Інтернеті на сайті www.wikipedia.com. Починаючи з січня нинішнього року, понад 100 добровольців з усього світу щодня розміщують там свої статті найрізноманітнішої тематики. На сьогодні їх в енциклопедії вже понад 10 тисяч. Причому аналогів у світі немає.

У цій енциклопедії свою статтю може розмістити кожен бажаючий. Крім того, йому ще й надають можливість «відредагувати» те, що було написане до нього. Для технічної реалізації цієї можливості знадобилося створення спеціальної програми. Її написав 1994 року Уорт Каннінгем, назвав Wiki й розмістив на сайті www.wiki.org, звідки її можна «скачати» безплатно.

На думку співзасновників проекту «Вікіпедія» Джіммі Уельса й Ларрі Сенжера, унікальна енциклопедія є зразком «колективного знання», що збагачує всіх учасників проекту, як активних, так і пасивних. Багаторазове редагування повністю виключає можливість перекручення фактичного матеріалу і при цьому зводить нанівець можливість одностороннього добору фактичного матеріалу. Щоб переконатися в цьому, достатньо ознайомитися зі змістом статті, присвяченої Біллу Клінтону.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі